Atgriezties pie raksta

Kolhoza "Lāčplēsis" 70 gadu jubilejā pasniedz piemiņas medaļas Foto

16.jūnijā pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja tikās kādreizējā kolhoza "Lāčplēsis" speciālisti un lauksaimniecības darbinieki, lai atcerētos kopsaimniecībā pavadītos darba gadus.

Lai kolhozā "Lāčplēsis" aizvadītais darba mūžs paliktu atmiņā, bijušajiem speciālistiem un kolhozniekiem Lielvārdes novada pašvaldība bija sarūpējusi piemiņas medaļas. Tās pasniedza Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un vietniece Vita Volonte.


Jubilejas pasākumā klātesošos uzrunāja Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.


"Lielvārde daudziem saistās ar Lielvārdes jostu, Lāčplēša akmeni. Man, kā agronomam, kurš absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Lielvārdes vārds saistās ar kolhozu "Lāčplēsis" un tā ilggadējo vadītāju Edgaru Kauliņu. Daudziem mana laika studiju biedriem tas bija bieži vien nesasniedzams sapnis pēc studijām nokļūt darbā kolhozā, kas bija kolhozs-miljonārs ar sakārtotu saimniecisko un kultūras dzīvi, lai cilvēki tajā justos labi," sacīja R.Arnītis. "Kāpēc Edgars Kauliņš jeb Kauliņtēvs bija tik nozīmīga personība Latvijas mērogā? Manuprāt, tās bija divas rakstura īpašības – dziļais cilvēciskums un taisnīgums. Taisnīguma izjūta par pareizu lietu, ko viņš darīja. Mums šodienas Latvijā tas bieži vien pietrūkst."


Arī kolhoznieku atmiņās bieži vien tika pieminēts tā pirmais priekšsēdētājs Edgars Kauliņš, kurš ne tikai rūpējās par to, lai godprātīgi tiktu paveikti visi darbi, bet arī gādāja, lai kolhozniekiem būtu iespēja pilnvērtīgi un kvalitatīvi atpūsties pēc smaga darba tīrumā vai fermā.


Vēl aizvien aktīvi darbojas kolhoza "Lāčplēsis" laikā izveidotais deju kolektīvs un jauktais koris "Lāčplēsis", kuri nes Lāčplēša vārdu. Abi kolektīvi ar saviem priekšnesumiem sarūpēja svētku noskaņojumu jubilejas pasākuma dalībniekiem. 


Kā atminējās kādreizējā Andreja Pumpura muzeja vadītāja Anastasija Neretniece, arī Lielvārdes muzejs savulaik tapis ar kolhoza "Lāčplēsis" atbalstu.


"Lāčplēsis" tika nodibināts pirms 70 gadiem – 1948.gada Līgo dienā, tāpēc jubilejas reizē uz galda tika likts gan siers, gan alus, jo savulaik "Lāčplēsis" bija slavens arī ar kolhozā darīto alu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41737

2018. gada 18. jūnijā, 00:08, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet