Atgriezties pie raksta

Lielvārdes Dienas centrā ielīgo Jāņus Foto

21.jūnijā – Vasaras saulgriežos – Lielvārdes Dienas centrā ar dziesmām, dejām un teātra spēlēšanu norisinājās tradicionālā Jāņu ielīgošana.

Kad, skanot līksmām un asprātīgām apdziedāšanās dziesmām, Dienas centra pagalmā ieradušies arī līgotāji no Skrīveru dienas aprūpes centra, svinēšana var sākties.


Līgotājus sveica Lielvārdes novada sociālā dienesta Sociālā dienas aprūpes centra vadītāja Vita Saleniece – Šmaukstele, kura atminējās, ka šī tradīcija tiek uzturēta jau astoto gadu, un līgotāju pulciņš ar katru gadu kļūst aizvien lielāks. Īpašs prieks lielvārdiešiem ir par ciemiņiem, kuri piedalās Jāņu ielīgošanā.


Kā jau nākas, šajā dienā tika sumināti Līgas un Jāņi, kuriem galvā lika vainagus.


Uzrunas laikā V.Saleniece-Šmaukstele aicināja klātesošos ieskatīties pulkstenī. Kad visi bija pārliecinājušies, ka pulkstenis rāda 13.07, vadītāja visus sveica ar vasaras iestāšanos.


Lai gan dabā vasara valda kopš maija un kalendārā tā sākās 1.jūnijā, astronomiskā vasara iestājās 21. jūnijā plkst.13.07, kad ir saulgrieži un saule sasniedza lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora. Šis esot īstākais Jāņu svinēšanas laiks, ko lielvārdieši un viņu viesi ar prieku centās darīt. 


Ielīgošanas pasākumā netrūka dziesmu un deju, par ko gādāja Lielvārdes Pensionāru biedrības senioru ansamblis "Lielvārdietes" un senioru deju kopa "Sidrabotie gadi". Īpašu skatītāju sajūsmu un aplausus izpelnījās Lielvārdes Pensionāru biedrības senioru teātra trupas "Paši" aktieru izspēlētie fragmenti no Aivas Bārbeles lugas "Kapusvētku PR". 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41773

2018. gada 22. jūnijā, 00:09, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Edīte • 2018. gada 25. jūnijā, 21:45
Ļoti žēl,ka šos jaukos Saulgriežu koncertus neapmeklē neviens Lielvārdes pamatiedzīvotājs,tā saucamie 'kultūras cienītāji',jo šeit tiešām bija ko redzēt un baudīt!Lielvārdieši laikam domā,ka obligāti jāuzstājas dārgiem viesmāksliniekiem,lai ko redzētu un dzirdētu?Bet šajā pasākumā jau 8 gadu uzstājas augstas raudzes teātris un dziedātājas,kuras visu savu garo mūžu mīl dziedāt un nekautrējas par savām labi skanīgajām balsīm!Gods un slava šādiem amatier māksliniekiem,kuri drošsirdīgi parāda savu varēšanu un vēlmi parādīt visiem Lielvārdes iedzīvotājiem,kā vajag skaisti sapucēties,atbilstoši Saulgriežu svētkiem un izvēlēties atbilstošu teātra un dziesmu repertuāru,lai priecētu skatītājus un klausītājus.Silti iesaku apmeklēt nākotnē šos aizraujošos Saulgriežu svinēšanas svētkus,kuri katru gadu notiek Lielvārdes Dienas centrā, 21.jūnijā!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet