Atgriezties pie raksta

Līgo svētku vītnē lielvārdieši iepin labas domas un vēlējumus Foto

Piektdien Lielvārdē, Lāčplēša laukumā, notika tematiskais Līgo svētku tirdziņš, ko rīkoja Lielvārdes novada Kultūras centrs sadarbībā ar Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrību.

Tirdziņš aicināja pircējus jau no plkst.15 pēcpusdienā. Līdz pat vēlam vakaram tajā varēja sagādāt visu svētkiem nepieciešamo. 


Tirgotāji bija ļoti rūpīgi pārdomājuši piedāvāto preču klāstu un noformējumu. Ļoti daudzas preces rotāja Līgo svētku simbolika, un pircēji varēja izvēlēties jaukas dāvanas Līgām un Jāņiem.


Pārsteidza piedāvāto Jāņu sieru bagātība – čaklās saimnieces bija sarūpējas dažādu veidu sierus. Tirgus rīkotāji bija radījuši apmeklētājiem iespēju piedalīties arī siera tapšanas procesā un iemācīties tā gatavošanu, kā arī degustēt. Meistarklasi siera gatavošanā vadīja lielvārdieši Zaiga un Valts. 


Savukārt Aigas Kriņģeles vadītajā  radošajā darbnīcā bija iespēja izgatavot magnētiņus ar Jāņu vainadziņiem.


Par līksmu noskaņojumu gādāja akordeonistu ansamblis "a-labais".


Lielvārdes Kultūras centra pasākumu organizatores Ditas Vīksnas rosināti, tirgus apmeklētāji devās pīt Līgo vītni. Kopīgās Līgo vītnes veidošanā iesaistījās arī Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, Lielvārdes novada domes deputāte un Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja direktore Anita Streile, muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja, Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis un daudzi citi lielvārdieši.


"Katrs, kurš piedalās Līgo vītnes veidošanā, iepin tajā savu domu un vēlējumu. Sestdien Spīdalas saliņā būs Lielvārdes Tautas teātra pirmizrāde "Icigs Mozes", un ar šo vītni izpušķosim skatuvi. Arī paši lielvārdieši būs pielikuši roku Līgo svētku noskaņas radīšanā. Kad vītne būs pabeigta, to apdziedās folkloras kopa "Josta", piešķirot vītnei īpašu spēku, kas palīdzēs arī mūsu amatierkolektīviem Dziesmu un Deju svētkos," atklāja Lielvārdes novada Kultūras centra direktores vietniece pamatdarbības jautājumos Anita Ausjuka.


Lielvārdes Tautas teātra pirmizrādi "Icigs Mozes" (režisors Kārlis Lišmanis) varēs noskatīties 23.jūnijā plkst.20 Spīdalas saliņā. Pēc izrādes zaļumballe kopā ar grupu "Ceļavējš".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41783

2018. gada 23. jūnijā, 00:57, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Edītei • 2018. gada 27. jūnijā, 07:54
21. jūnijs bija darbdiena, un diezin vai strādājošiem cilvēkiem ir laiks vazāties pa pasākumiem.
Edīte • 2018. gada 25. jūnijā, 21:52
Jauks pasākums notika 21.jūnijā,Saulgriežos Dienas centrā,kas bija ievērības cienīgs, un kuru neapmeklēja gandrīz neviens vietējais Lielvārdietis!Kauns par tādu mūsu sabiedrības inertumu un neieinteres etību, kas notiek tepat Lielvārdē!!!
Ķoč Mārtiš>Dainis • 2018. gada 25. jūnijā, 20:32
Nu tu galig dumš, ķeist pa Lielvārd vis Jāņnakt a plik kul un palikt jaņos! Būt tu atlaids pie mums uz Kuldig pa Jāņim, ta būt varejs izjostes pa pliko vesele bare kope a Kuldigs meitam pa vece tilt, un , kas zi, varbūtās ta tu Ventmals kārkles būt to papardszied nodabujs gatav.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet