Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada kolektīvi Dziesmu un Deju svētku gājienā Foto

1.jūlijā Rīgā notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atklāšanas gaidītākais notikums – krāšņais Svētku gājiens, kurā piedalījās arī Lielvārdes novada pašvaldības, Lielvārdes novada Kultūras centra pārstāvji, amatierkolektīvu vadītāji un dalībnieki.

Simtgades Dziesmu un Deju svētkos Lielvārdes novadu pārstāv: jauniešu deju kolektīvi "Pūpolītis" un "Jumpraviņa", vidējās paaudzes deju kolektīvi "Vēji", "Lāčplēsis" un "Saime",  senioru deju kolektīvs "Lēdmane", jauktie kori "Lāčplēsis" un "Jumprava",  sieviešu koris "Lēdmane", senioru koris "Kamene",  folkloras kopa "Josta", bērnu vokālā studija "Mikauši", sieviešu vokālie ansambļi "Pusnakts stundā" un "Stari",  Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas Koklētāju ansamblis, jauniešu teātra studija "Degsme".


Kopumā Dziesmu un deju svētkos Lielvārdes novadu pārstāvēs 368 dalībnieki no Lielvārdes, Jumpravas un Lēdmanes.


Svētku atklāšanas dienas garākais un reizē spilgtākais notikums – svētku dalībnieku gājiens - sākās pulksten 14 un ilga nedaudz vairāk kā septiņas stundas – līdz 21.30. 


Gājiena noslēgumā dalībnieki pulcējās Skonto stadionā, kas šogad kļuvis par īpašu Svētku kvartālu, kur norisinājās krāšņs atklāšanas koncerts.


XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās līdz 8. jūlijam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41837

2018. gada 2. jūlijā, 14:29, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet