Atgriezties pie raksta

Lielvārdē novada svētkus sāk svinēt ar Dieva svētību, dūdām un bungām Foto

Piektdienas vakarā Lielvārdē vērienīgi un krāšņi sākušies novada svētki "Zīmju ceļš Dieva zīmē". 

Simboliski, ka Dieva zīmē svinēto novada svētku ieskaņā lielvārdieši un novada viesi pulcējās Lielvārdes ev. lut. baznīcā uz ekumēnisko dievkalpojumu, kuru vadīja Lielvārdes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš, Lielvārdes Romas katoļu Sv.Krusta paaugstināšanas draudzes prāvests Andris Solims un Lielvārdes S.Nikolaja pareizticīgo draudzes priesteris Oļegs Peļevins.


Svētku dievkalpojuma svinīgo noskaņu muzikāli iekrāsoja Lielvārdes Kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis "Pusnakts stundā" un ērģelniece Inese Circina.


Dievkalpojumā piedalījās arī Lielvārdes novada pašvaldības vadība, novada kultūras dzīves organizētāji, amatierkolektīvu vadītāji.


Pēc dievkalpojuma visus sava nama pagalmā sagaidīja allaž viesmīlīgās namamātes – Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītāja Anita Streile un galvenā speciāliste Irēna Arāja.


"Dieva zīme simbolizē debesis, gaismu, attīstību, piešķir ļoti lielu aizsardzību un dod svētību," Dieva zīmes skaidrojumu sniedza muzejnieces.


Svētkus atklāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele: "Šogad, kad svētkus svinam Dieva zīmē, ir Latvijas simtgades gads, un tas liek mums aizdomāties par vērtībām, par valsti, par mums pašiem – kādi ir mūsu darbi un devums. Zīmīgi, ka šim jubilejas gadam dota Dieva zīme – visu rakstu  un zīmju pamats. Dievs ikvienu radību uz šīs zemes radījis ar kādu konkrētu mērķi, bet, lai šo mērķi sasniegtu, mums ir jāstrādā pašiem. Lai mērķis būtu cēls, jāatmet lepnība, liekulība, skaudība, nenovīdība un jāpievēršas šķietami mazām ikdienišķām lietām – smaidiem, laipniem vārdiem. Tikai tad mēs uzplauksim, kļūsim stiprāki un varenāki. Lai šie svētki ļauj mums ne tikai priecāties, bet padomāt par vērtībām un tapt skaistākiem, gudrākiem, izpalīdzīgākiem, saliedētākiem un smaidīgākiem!"


Pašvaldības vadītāja nolasīja Ministru prezidenta Māra Kučinska Pateicības rakstu lielvārdietei Anastasijai Neretniecei par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu pedagoģijā un Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadīšanu, veicinot Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma un tautas nacionālās identitātes saglabāšanu. "Mēs varam lepoties ar strādīgiem, gudriem un zinošiem novadniekiem, kas saņem augstus apbalvojumus," uzsvēra S.Ločmele. Kaut gan Neretnieces kundze pēc apbalvojuma nevarēja ierasties, viņu klātesošie sveica ar ilgiem un sirsnīgiem aplausiem.


Pēc pašvaldības vadītājas uzrunas ar varenu spēku novada svētkus ierībināja bungu un dūdu mūzikas grupa "Auļi", kuras dalībnieki atzina, ka grupas pastāvēšanas laikā (tā dibināta 2003.gadā) Lielvārdē viesojās pirmo reizi. Klausītāji populāro Latvijas mūsdienu tautas mūzikas grupu uzņēma ar aplausiem, un, jācer, ka šī viesošanās Lielvārdē nepaliks pēdējā.


Novada svētki Lielvārdē turpināsies arī sestdien.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41978

2018. gada 28. jūlijā, 00:02, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

• 2018. gada 29. jūlijā, 08:19
šorīt visi lāpīsies un vemstīsies
Andžs • 2018. gada 28. jūlijā, 22:52
Puse Lielvārdes būs lopā un atkal demolēs visu skaisto. Viens otram sitīs pa purnu un vemstīsies pa visiem stūriem.
Dainis • 2018. gada 28. jūlijā, 12:14
es jau kozhu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet