Atgriezties pie raksta

Lielvārdē godina amatierkolektīvu vadītājus un kultūras darbiniekus Foto

27. jūlijā Lielvārdes novada pašvaldībā norisinājās svinīgs pasākums, lai suminātu amatierkolektīvu vadītājus, kuru kolektīvi pārstāvēja Lielvārdes novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Amatierkolektīvu vadītāju godināšanai apzināti tika izvēlēts Lielvārdes novada svētku laiks, jo dziedātāji, dejotāji, folkloristi, koklētāji un teātra spēlētāji ir novada vizītkarte un godam nes Lielvārdes vārdu Latvijā un pasaulē.


Kopumā Simtgades Dziesmu un Deju svētkos Lielvārdes novadu pārstāvēja 16 amatierkolektīvi ar 368 dalībniekiem no Lielvārdes, Jumpravas un Lēdmanes.


Amatierkolektīvu vadītājus sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte un Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule.


Domes priekšsēdētāja pasniedza pašvaldības Paldies rakstus amatierkolektīvu vadītājiem par atbildīgu darbu, sagatavojot savus kolektīvus dalībai XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.


"Var teikt, ka tas ir jūsu darbs, bet svarīgi ir tas, ar kādu attieksmi, mīlestību, jūs to darāt. Kādā līmenī, cik savākti, sakopti, ar cik augstiem rezultātiem mūsu novada kolektīvi tika pārstāvēti šajos svētkos, tas ir jūsu īpašais nopelns, kas sniedzas mazliet augstāk par pienākumu, ko esat uzņēmušies. Tieši tāpēc mēs vēlējāmies jūs šeit aicināt un pateikt lielu paldies ne tikai par paveikto darbu, bet par to devumu, ko sniedzat mūsu sirdij, prātam un izaugsmei," sacīja S.Ločmele. 


Savukārt I.Bule kolektīvu vadītājiem pasniedza Lielvārdes novada Kultūras centra Pateicības par ieguldījumu Dziesmu un Deju svētku radīšanā un tradīciju saglabāšanā. "Mēs sevi parādījām ļoti spoži, jo neliels novads ar 368 dalībniekiem tas ir liels spēks!" uzsvēra I.Bule, piebilstot, ka svētkos augsti novērtēts ne tikai Lielvārdes novada kolektīvu mākslinieciskais sniegums, bet organizatori uzteikuši lielvārdiešus arī par apzinīgu un kārtīgu attieksmi pret telpām, kurās viņi dzīvojuši svētku laikā.


Svinīgajā pasākumā tika sveikti:


Lielvārdes Kultūras centra jauniešu deju kolektīva "Pūpolītis" un vidējās paaudzes deju kolektīva "Vēji" vadītāja Iluta Mistre, 


Jumpravas Kultūras nama jauktā kora "Jumprava" diriģents Normunds Ķirsis,


Jauniešu teātra studijas "Degsme" vadītāja Inese Tālmane,


Jumpravas Kultūras nama jauniešu deju kolektīva "Jumpraviņa" un  vidējās paaudzes deju kolektīva "Saime" vadītāja Aija Ērgle, 


Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansambļa vadītāja Agnese Puriņa,


Lielvārdes Kultūras centra jauktā kora "Lāčplēsis" diriģents Jānis Ungurs,


Lielvārdes Kultūras centra senioru kora "Kamene" kormeistars Gunārs Jākobsons,


Lielvārdes Kultūras centra folkloras kopas "Josta" vadītāja Ilze Vecmane,


Lielvārdes Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva "Lāčplēsis" vadītājs Andris Koknevičs,


Lēdmanes Tautas nama senioru deju kolektīva "Lēdmane" vadītāja Agnese Lepse,


Lēdmanes Tautas nama dāmu vokālā ansambļa "Stari" vadītāja Inese Nereta.


Uz godināšanu nevarēja ierasties, bet Paldies rakstus saņems un ar klātesošo aplausiem tika godināti:


Lēdmanes Tautas nama sieviešu kora "Lēdmane" vadītājs Aldis Andersons,


Lielvārdes Kultūras centra senioru kora "Kamene" diriģents Antonijs Kleperis,


Lielvārdes Kultūras centra bērnu vokālā ansambļa "Mikauši" un sieviešu vokālā ansambļa "Pusnakts stundā" vadītāja Baiba Klepere.


Tāpat pašvaldības Paldies rakstu S.Ločmele pasniedza arī Lielvārdes novada Kultūras centra darbiniekiem, kas atbalstīja savus kolektīvus un rūpējās par viņiem svētku laikā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41987

2018. gada 29. jūlijā, 20:55, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dalībnieks • 2018. gada 30. jūlijā, 18:24
Skaisti! Ikšķiles pašvaldība un kultūras nams prot pateikt paldies, tagad arī Lielvārdes pašvaldība un kultūras centrs, tikai Ogre par savējiem neliekas ne zinis. Kopš Dziesmu un deju svētkiem pagājis gandrīz mēnesis, bet pateicību neviens nav saņēmis. Ļoti interesanta attieksme.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet