Atgriezties pie raksta

Lielvārdē atklāj Goda krēslu dramaturgam Gunāram Priedem Foto

Lielvārdes novada svētkos Rembates parkā svinīgi atklāts vides objekts "Goda krēsls Gunāram Priedem", ko veidojis lielvārdietis metālmākslinieks Aldis Lambergs.

"Mēs lepojamies ar savu novadnieku dramaturgu Gunāru Priedi. Nereti aizdomājamies, kāds būtu mūsu novads bez šī cildenā cilvēka. Šodien pateicībā par paveikto mēs viņu godinām, pievienojot mūsu Goda krēsliem vēl vienu – daudzšķautnainu dimantu, kāds bija arī Gunārs pats visās savās izpausmēs," Goda krēsla atklāšanas pasākumā sacīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.


"Šo darbu veidoju kā dimantu ar vairākām šķautnēm, kura centrālā daļa ir Gunāra Priedes sirdslieta – ūdeņi, jo dramaturgam patika doties izbraukumā ar laivu pa Daugavu. Arī krāsojumam ir īpaša nozīme, tajā atspīguļojas debesu zilie toņi un sudraba mirdzums," māksliniecisko ieceri atklāja A.Lambergs.


Dramaturgs Gunārs Priede sarakstījis ap pussimts lugu, un pašsaprotami, ka daļa no tām iestudēta arī Lielvārdē. "Neraugoties uz to, ka Gunāra Priedes lugas galvaspilsētas teātros guva lielus panākumus, lugas "Žagatas dziesma", "Centrifūga", "Smaržo sēnes", "Otīlija un viņas bērnubērni", "Jāņi slimnīcā" un citas dramaturgs uzticēja iestudēt Lielvārdes amatierteātrim. Arī mēs cenšamies turēt godā dramaturga piemiņu, un viņa lugas "Pie mums martā" vārdā esam nosaukuši teātra festivālu," teica Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis.


Sagaidot dramaturga 90.jubileju, ko atzīmējām šogad 17.martā, Lielvārdes Tautas teātris iestudēja Gunāra Priedes lugu "Saniknotā slieka". 


Goda krēslu atklāja Lielvārdes Tautas teātra aktieri, kuri Gunāra Priedes lugās atveidojuši dažādus personāžus.


Šis ir jau ceturtais Goda krēsls, kas uzstādīts Lielvārdē. Viens no tiem veltīts diriģentam Paulam Kveldem, un tika atklāts 2015.gadā, bet otrs, ko atklāja 2017.gadā, godina Tautas daiļamata meistarus Arvedu un Veru Paegļus. Šogad 16.maijā tika atklāts Goda Krēsls kolhoza "Lāčplēsis" dibinātajam un ilggadējam priekšsēdētājam Edgaram Kauliņam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41993

2018. gada 30. jūlijā, 13:23, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lauma • 2018. gada 1. augustā, 06:17
Nostājos blakus jaunajam Vides objektam =Goda krēsls Gunāram Priedem un jutu- es esmu Ķīnas ķeizariene!
abiem vietējiem • 2018. gada 31. jūlijā, 16:55
Katram sava patikšana. Man ļoti patika svētku programma. Goda krēsla atvēršana arī bija ļoti interesanta un mazliet ar teatrālu pieskaņu, kuru radīja lugu personāži - interesanti! Gājienā visi kolektīvi bija maz pārstāvēti, tas laikam lielā karstuma dēļ. Pat pašdarbības kolektīvi bija pārstāvēti tikai ar dažiem dalībniekiem, jo pēc lielajiem dz un d svētkiem visi atpūšas. TO vietējam vajadzētu iegādāties dzirdes aparātu, jo slikti dzird. Kolektīvs pat ļoti atbalsta savu vadību un kāpēc gan lai neatbastītu, ja vadība ir ļoti pretimnākoša un atsaucīga, protams, arī prasīga. Dikdieņiem protams prasīgums nepatīk.
to vietējam • 2018. gada 31. jūlijā, 13:15
Ko var gribēt? Kāda kultūra? Paskatieties uz gājiena pirmajām personām, viņu ģīmjos un uzvedībā no kultūras ne smakas. Nē, kļūdos gan, sasmakušas savās ambīcijās, ka pat kolektīvs neiet aiz viņām, dzirdēts runājam, ka kauns būt piederīgiem

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet