Atgriezties pie raksta

Lielvārdes pils aicina uz senām un mūsdienīgām aktivitātēm Foto

100 dienas pirms Latvijas simtgades Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā notika pasākums ar teatrāliem un muzikāliem priekšnesumiem, bruņiniekiem un citām rosībām –  "Lielvārdes pils aicina".

Anita Streile, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja direktore, atklāj, ka doma sarīkot Lielvārdes pils svētkus muzejniekiem prātā ienākusi pirms četriem gadiem. No vēstures liecībām zināms, ka baroni Vulfi, kam pils piederējusi, bijuši ļoti labi cilvēki, daudz palīdzējuši lielvārdiešiem un rokas turējuši nevis uz vēdera – lai zemnieki tās bučotu, bet aiz muguras, lai netiek klāt.


Labi cilvēki Lielvārdē ir arī mūsdienās. A.Streile viņus sauc par Cilvēkiem ar lielo burtu. 


"Lielvārdē tie cilvēki, kuri ļoti labu darbu dara, ar sevi nelielās," stāsta muzeja direktore, atklājot, ka reizēs, kad muzejs rīko kādu pasākumu, vienmēr tiek pajautāts, vai nav vajadzīga palīdzība, un tā tie sapņi piepildoties.


Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja darbiniekiem esot divi sapņi, kas vēl nav piepildījušies. Viens – gājēju celiņš no lielā autoceļa (Rīgas – Daugavpils šosejas) līdz muzejam, otrs – tiltiņa, kas ved uz vecajām pilsdrupām, atjaunošana un kolonnu atjaunošana. 


"Es ceru, ka pēc pāris gadiem te būs pilnīgi cita vieta," teic A.Streile, jo apkārtnes sakopšanas darbi šajā Lielvārdes pusē jau ir plānos. 


Lielvārdes pils šodien uzaicinājusi arī amatniekus un tirgotājus. Lielvārdiete Dzintra Žanno gadus desmit ir pašnodarbināta persona un rūpējas, lai interesenti varētu iegādāties tautiskas šalles, tauriņus, bet vislielākais prieks ir gatavot linu adījumus ar filcētiem ziediem. 


Šodien pulksten 21 Lielvārdes bruņinieku pilsdrupās savu māku rādīja Pils dziesminieks Kārlis Kazāks, bet no pulksten 22 Spīdalas saliņā sākās "Zaļumballe – LV 100" ar pūtēju orķestri "Madliena" un DJ Gustu, iejūtoties pagājušā gadsimta 30.gadu noskaņās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42073

2018. gada 11. augustā, 22:25, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet