Atgriezties pie raksta

Arī Lielvārdes novadā notiks militārās mācības "Namejs 2018"

No 20.augusta līdz 2.septembrim, mācību laikā diennakts gaišajā un tumšajā laikā Lielvārdes pilsētas un lauku teritorijā tiek plānots veikt treniņu lidojumus zemā augstumā ar helikopteriem Mi-17 u UH-60. informē NBS Aviācijas bāzes Gaisa spēki.

No 20. augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiks līdz šim lielākās militārās mācības "Namejs 2018", lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.


Mācībās piedalīsies vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.


Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.


Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.


Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.


Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija ārpus poligona iepriekš saskaņotās teritorijās. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc tam tiks sakoptas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42100

2018. gada 16. augustā, 10:54, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

satans • 2018. gada 22. augustā, 08:35
>oh varbūt ar saviem nodokļiem gribi visu krieviju barot ?
oh • 2018. gada 17. augustā, 12:43
Ko atkal sagaidīsim - varbūt kaut ko nodedzinās ,nejauši izšaus kādu raķetīti , varbūt aizlidināsies ne uz to īsto pusi ? Iedzīvotāji , nebaidaties - puiši tikai spēlē kariņu , kuru jūs ar saviem nodokļie asat apmaksājuši.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet