Atgriezties pie raksta

Lielvārdes sporta spēļu ceļojošo kausu izcīna "Avotkreses" no Ķeipenes Foto

Otrdien Lielvārdes novada Sporta centrā norisinājās Lielvārdes novada Invalīdu biedrības rīkotās Senioru un invalīdu sporta spēles, kurās piedalījās 7 komandas - no Lielvārdes, Ogres, Madlienas, Ķeipenes, Ikšķiles un Salaspils.

Ogres novadu pārstāvēja madlienieši un ķeipenieši, kuri bija absolūti līderi. Individuālā vērtējumā Ķeipenes komandas dalībniece Inese Lazdiņa ieguva godalgas trīs disciplīnās, komandai otrā vieta arī disciplīnā "Airēšana".


Ķeipenes pensionāru biedrības "Avotkreses" vadītāja Daina Zēmele, paužot prieku par uzvaru, pēc apbalvošanas ceremonijas ar smaidu atklāja, ka vienīgās raizes, ka nākamgad ceļojošais kauss būs jānodod citai komandai. Taču tas nenozīmē, ka aktīvie ķeipenieši nevarētu par uzvaru pacīnīties arī citugad. Pērn, kad sporta spēles notika pirmo reizi, ceļojošo kausu izcīnīji mājnieki – Lielvārdes Dienas centra komanda.


Pirmā disciplīna, kurā sacentās sporta spēļu dalībnieki, bija basketbola bumbas metieni grozā, kur pārliecinoši 58 dalībnieku konkurencē uzvarēja Ogres Invalīdu biedrības pārstāve Rita Auziņa. Kā atklāja R.Auziņa, ar sportu viņa nodarbojusies jau kopš jaunības. Skolas laikā spēlējusi basketbolu, bet vēlāk, mācoties tehnikumā, pievērsusies volejbolam. Taču vairāk par sasniegtajiem rezultātiem dalībniekus priecē kopā būšanas iespēja un aktīvi pavadīts laiks.


Sacensību programmā, ko bija izveidojis Lielvārdes novada Sporta centrs, bija ietvertas dažādas aktivitātes – "Pupiņu lasīšana" (baltās pupiņas bija jāatdala no brūnajām), "Kartupeļu lasīšana" (dalībnieki, veicot disciplīnu, izrādīja atjautību un "kartupeļus" lasīja aiz krekla, nevis nesa uzreiz uz grozu), "Torņa būvēšana", "Šautriņu mešana", kā arī "Airēšana", kas sacensību dalībniekiem iepatikās jau pagājušajā reizē. Labākā -Salaspils Invalīdu biedrības komanda - 10 minūtēs spēja pieveikt gandrīz divus kilometrus.


"Sacensību programma tika veidota, ņemot vērā dalībnieku veselības stāvokli, kaut gan viņi ir ļoti aktīvi un grib visur piedalīties. Tā ir liela uzdrīkstēšanās, bet, vērojot dalībnieku sacensību garu un cīņu par rezultātiem, šīs sporta spēles ir vērtējamas tikai pozitīvi," atzīst sacensību galvenais tiesnesis, Lielvārdes novada Sporta centra direktors Ainars Puķītis.


Lielvārdes novada Invalīdu biedrības vadītājs Jāzeps Janiševs saka paldies Lielvārdes novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu sporta spēļu sarīkošanā.


Nākamajā gadā Lielvārdes novadam uzticēts organizēt Vidzemes Invalīdu biedrību sporta spēles.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42193

2018. gada 29. augustā, 19:54, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ogrēniete • 2018. gada 30. augustā, 09:05
Prieks par tavām aktivitātēm, Rita...!Apsveicu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet