Atgriezties pie raksta

Lielvārdē atklāts Mūzikas un mākslas dārzs Foto

11.septembrī tika svinīgi atklāts Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas teritorijā izveidotais Mūzikas un mākslas dārzs.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Lielvārdes novada pašvaldības pārstāvji, Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, audzēkņi un viņu vecāki.


Klātesošos uzrunāja Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa: "Viss sākas ar sapni un ticību. Sapņiem vajag ticēt, jo tiem ir lemts piepildīties. Vai tas nav brīnums, ka mēs stāvam šeit, kur skan putnu, meža, vēja un instrumentu balsis? Piepildījies arī mans sapnis, par kuru sāku sapņot pirms diviem gadiem - kā tas būtu, ja šajā vietā Lielvārdē izveidotos oāze, saliņa, tāda īpaša vieta, kur varētu atnākt paspēlēt instrumentus, paklausīties koncertus. Kaut vai atnākt pasēdēt, palasīt grāmatu vai lūkoties ugunskurā. Šis sapnis ir piepildījies, bet mēs sapņosim vēl tālāk." 


Lielvārdiešus ar Mūzikas un mākslas dārza atklāšanu sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.


"Kas gan var būt skaistāks, ja katrai sakoptai vietai mēs atrodam īpašu pielietojumu. Šajā gadījumā tā ir muzicēšana. Te var muzicēt uz āra instrumentiem. Domāju, ka mūzikas skolas audzēkņi to tiešām novērtēs un brīvajos brīžos arī izmantos. Iespējams, ka arī pedagogi izvēlēsies vadīt atsevišķas mūzikas stundas šajā dārzā. Es ceru, ka ar šo mazo sakopto saliņu mēs neapstāsimies, jo mums ir vēl daudz vietas gan pie mūzikas un mākslas skolas, gan Lielvārdē, gan novadā, kuras varam pamazām sakopt un attīstīt.” 


Īstenojot projektu "Mūzikas un mākslas dārzs Lielvārdē", skolas teritorijā ir uzstādīta nojume un skatuve radošām nodarbībām, brīvdabas koncertiem, priekšnesumiem, kā arī uzstādīti āra mūzikas instrumenti, padarot muzicēšanu pieejamu jebkuram iedzīvotājam. Projekta ietvaros veikta arī teritorijas labiekārtošana, izveidojot bruģētus gājēju celiņus nošu atslēgas formā, uzstādot soliņus, ierīkojot ugunskura vietu.


Atklāšanas pasākumā svētku noskaņu radīja un mūzikas instrumentus ieskandināja Nils Īle un viņa mūzikas studija.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42276

2018. gada 12. septembrī, 19:27, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet