Atgriezties pie raksta

Dzejas dienas Lielvārdē ieskandina Guntars Račs Foto

14.septembrī Lielvārdes novada Kultūras centrā pulcējās dzejas cienītāji, lai tiktos ar grāmatas "365" autoru Guntaru Raču.

Pasākumu rīkoja Lielvārdes novada Kultūras centrs sadarbībā ar Lielvārdes pilsētas bibliotēku.


"Lielvārdē mīl un lasa dzeju. Viens no iecienītākajiem autoriem ir arī Guntars Račs, kura dzejoļu krājumi ir mūsu bibliotēkā. Tie ir ļoti pieprasīti. Ierosinājums – uzaicināt Guntaru Raču uz Lielvārdi – nāca tieši no lasītājiem," atklāja Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vadītāja Rita Platpīre.


Lielvārdes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja Maija Jaudzeme piebilda: "Pirms gada Jumpravas Kultūras namā notika Guntara Rača grāmatas "365" I daļas prezentācija, kur pulcējās ļoti daudz interesentu. Tāpēc nolēmām pasākumu saistībā ar grāmatas II daļas iznākšanu rīkot Lielvārdē."


Mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors un dzejnieks Guntars Račs sarunā ar klausītājiem atzina, ka viņu uz Lielvārdi atvedis brīnums, kas noticis ar viņu tajā brīdī, kad nolēmis atsākt darīt to, ko no sirds vēlas.


"Mani dzīve ir lutinājusi – es daudzus gadus esmu muzicējis kopā ar izciliem mūziķiem, rakstījis dziesmu vārdus fantastiskiem komponistiem un izpildītājiem, esmu nodibinājis ierakstu kompāniju, strādājis ar visiem Latvijas pazīstamākajiem izpildītājiem, autoriem, gadu gaitā izdoti vairāk nekā 500 albumi. Bet laiks iet, un es sev jautāju, kas ir tās lietas, ar ko es gribētu dzīvē nodarboties – spēlēt bungas, izdot mūzikas ierakstus vai ko citu. Ja man atstātu tikai vienu lietu – es gribētu rakstīt dzeju. Tekstu rakstīšana dziesmām ir kolektīvs darbs, un man jāpielāgojas komponistam, izpildītājiem, mūziķiem, bet tad, kad es rakstu dzejoļus, es varu rakstīt tā, kā es vēlos. Šī apgaismība, ka vajadzētu atgriezties pie savas sirdslietas, man nāca 2016.gada 31.decembrī, kad es nolēmu, ka nākamajā gadā atradīšu laiku, lai katru dienu uzrakstītu vienu dzejoli," tā savu stāstu iesāka Guntars Račs.


Grāmatas "365" I daļā atrodami 183 dzejoļi, bet II daļā - atlikušie 182 dzejoļi, kas rakstīti no 3.jūlija līdz 31.decembrim. Grāmatas I daļa ieguva tik lielu popularitāti, ka, autoram par pārsteigumu, kļuva par 2017.gada pieprasītāko grāmatu Latvijā. 


Guntars Račs lasīja savus dzejoļus gan no jaunās grāmatas, gan arī no 2016.gadā iznākušās dzejas un dziesmu vārdu izlases "Laikam laika nav".


Teju katrs pasākuma apmeklētājs vēlējās, lai dzejnieks nolasa dzejoli no datuma, kad jautātājam ir dzimšanas diena.


Pasākuma liriskā noskaņa tika ietērpta arī mūzikas skaņās. Ar Guntaru Raču kopā muzicēja Uģis Tirzītis, Andris Alviķis un Katrīna Bindere, izpildot populārākās dziesmas ar G.Rača vārdiem.


Dzejas dienas Lielvārdes novadā vēl turpināsies. 28.septembrī plkst. 14 Dzejas dienu pasākums notiks Lēdmanes Tautas namā "Aivas", kur viesosies dzejniece un pedagoģe Iveta Ratīnīka.

"Lēdmanē ir daudz dzejas cienītāju, īpaši aktīvi ir pensionāru klubiņa dalībnieki. Mūsu aicinātā dzejniece Iveta Ratinīka ir ne tikai divu dzejoļu krājumu autore, bet arī latviešu valodas skolotāja, tāpēc šis pasākums būs īpaši interesants Lēdmanes  pamatskolas vecāko klašu skolēniem, kā arī pedagogiem, kuri varēs ne tikai paklausīties dzeju, bet arī apmainīties pieredzē ar kolēģi literatūras mācīšanā," sacīja Lēdmanes pagasta bibliotēkas vadītāja Veneranda Trumekalne.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42296

2018. gada 15. septembrī, 21:47, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

brrr • 2018. gada 18. septembrī, 20:25
ha ha ,varbūt beigās brīvas vietas palika,jo daudzi aizgāja mājās ,pašā durvju priekšā jau galdiņš rezervēts,jautājums kam?Dzeja man ļoti patīk ,biju līdzīgā pasākumā ,grāmatas ar G. Rača parakstu personīgi saņēmu,bet šeit visi talanta cienītāji nebija vienlīdzīgā situācijā.
>Ikdiena • 2018. gada 18. septembrī, 15:00
Nu, vai tad Latvijā lumpeņu trūkst, kuri pērk tādu "izcilu dzeju"? Nekas tur dīvains nav.
Ikdiena • 2018. gada 18. septembrī, 14:45
Paldies Lielvārdei par lielisko pasākumu. Bija ļoti jauki, intīmi. Perfekts nobeigums darba nedēļai. Rača dzeja - izcili trāpīga, patiesa. Pie galdiņiem varēja sēdēt kurš vēlas, bija brīvas vietas. Es sēdēju maliņā un jutos ļoti labi. Pārējiem burkšķētājiem - divaini vai ne, ka tik nu šausmīgi sliktam dzejniekam ir pārdotākā grāmata Latvijā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet