Atgriezties pie raksta

Lielvārdē Bahs ievibrējas nedzirdētās krāsās Foto

1. oktobrī Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolā pilnu skatītāju zāli pulcināja koncertprogramma "Bahs un meitenes".

Klausītāju vidū Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi, mūzikas cienītāji, kā arī koncerta īpašie viesi – Lielvārdes novada seniori, kuri bija izvēlējušies Starptautiskajā Senioru dienā baudīt elitāru mūziku. 1.oktobris ir arī Starptautiskā Mūzikas diena, tāpēc tie bija svētki gan mūziķiem, gan skatītājiem.


"Koncerta, ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, organizatori piedāvā šo koncertprogrammu dažādām auditorijām, un mēs šos mūziķus labprāt uzņēmām arī pie sevis," saka Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa.


Kā norāda organziatori, koncertprogramma "Bahs un meitenes" ir klasiskās mūzikas un brīvas improvizācijas mijiedarbe, akadēmiskās un alternatīvās mūzikas simbioze, caurvīta ar aizraujošiem stāstiem par mūziku, mūzikas radīšanas un klausīšanās procesu. 


Koncertā uzstājās Nyx Trio - flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja, ģitārists Matīss Čudars un komponiste, koncertu vadītāja Agneta Krilova-Bērziņa.


Klausītāji varēja dzirdēt  J.S. Baha un K. Debisī mūziku gan oriģinālajā skanējumā, gan ģitāras improvizācijās, gan arī latviešu komponistu – Aivara Kalēja un Matīsa Čudara - miniatūras.


Koncerta noslēgumā mūziķi apvienojās komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas asprātīgajā jaundarbā "Bahs un meitenes".


Autore atklāja, ka skaņdarbs "Bahs un meitenes" tapis pēc šo mūziķu lūguma, kuri gatavojuši programmu par Bahu. 


"Šajā skaņdarbā dzirdēsit vairākas Johana Sebastiana Baha tēmas, kuras varēsit atpazīt. Mūzikas skolas audzēkņi pēc tam varēs šo skaņdarbu pārrunāt ar saviem skolotājiem," teica A.Krilova-Bērziņa. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42394

2018. gada 3. oktobrī, 09:34, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

kaimiņš • 2018. gada 4. oktobrī, 19:35
Bahs-vibrators

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet