Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novadā pirmoreiz notikusi Tūrisma diena Foto

4.oktobrī Lielvārdes novadā norisinājās Tūrisma diena, kuras laikā bija iespējams apskatīt gan labi zināmus Lielvārdes novada objektus, gan arī pavisam nesen izveidotas tūrisma piesaistes vietas.

Iepazīties ar Lielvārdes novada tūrisma piedāvājumu bija ieradušies tūrisma firmu, aģentūru, Gidu asociācijas pārstāvji - cilvēki, kuri veido tūrisma maršrutus un organizē grupas. Kopumā ieradās 28 interesenti.


Viesus A.Pumpura Lielvārdes muzejā uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, novēlot klātesošajiem vērtīgiem atklājumiem bagātu dienu novadā, kas ir bagāts ar kultūras vērtībām un darbīgiem, radošiem cilvēkiem. Pēc nelielas Komunikācijas un tūrisma nodaļas sagatavotas prezentācijas par Lielvārdes novadu un tūrismu, viesi tika aicināti A.Pumpura eposa "Lāčplēsis" izspēlei muzeja speciālistes Irēnas Arājas vadībā. 


Pēc tam viesi devās iepazīties ar dažādiem tūrisma objektiem Lielvārdes novadā – alus darītavu "Pumpurs",  Izglītības interešu centru "Lielvārdi", Zelmas maiznīcu, izklaides parku "Avārijas brigāde" un "Mr. Plūmes" sidra darītavu.


Speciālisti ne tikai varēja apskatīt maršrutā ietvertos objektus, bet izbaudīt uzņēmēju piedāvāto programmu tūristiem. Apmeklējot Zelmas maiznīcu, viesi paši veidoja un cepa ūdenskliņģerus un ūdensputnus. Šis ir vienīgais tāda veida piedāvājums Lielvārdes novadā.


"Pie mums visu dara paši, tāpēc mums arī ar bērniem viegli strādāt, jo viņi tiek nodarbināti. Ideja tāda, ka apmeklētājiem pašiem liek līdzdarboties. Mīkla ir jau ir sagatavota. Ja cep rupjmaizi, tad veido klaipiņus. Ja ir baltmaizes programma, tad tiek veidoti ūdenskliņģeri, ko var nogaršot uz vietas vai paņemt līdzi. Tam ir cita vērtība un garša. Cilvēks jau pie mums nebrauc pēc maizes vai pēc kliņģera, viņš brauc pēc emocijām. Mūsu galvenais uzdevums ir sniegt pozitīvas emocijas, ko viņš vēlas saņemt. Protams, reizē ir arī stāsts un izziņa par graudiem, maizi un ūdenskliņģeriem," stāsta Zelmas maiznīcas saimniece Ligita Lastmane.


"Mūsu mērķis bija iepazīstināt tūrisma speciālistus ar Lielvārdes novadu, uzklausīt viņu viedokli un ieteikumus, kā uzlabot darbu, lai piesaistītu tūristus. Šodien maršrutā iekļāvām lielākos un populārākos  tūrisma objektus. Tā kā ir rudens, mēģinājām pārsvarā piedāvāt tos objektus, kas ir iekštelpās, bet iekļāvām arī izklaides parku "Avārijas brigāde", jo tas tika atvērts pagājušajā gadā un tikai šajā sezonā pa īstam uzsācis darbu," norāda Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālists Aleksandrs Čerņavskis. "Šo tradīciju noteikti turpināsim. Ļoti ceram, ka nākamgad noorganizēsim līdzīgu pasākumu. Ja rīkosim pavasarī, tad būs vairāk tie apskates objekti, kas atrodas ārā. Tas būs cits piedāvājums, lai vēl plašāk aptvertu visu novadu."


Pēc aptuvenām aplēsēm Lielvārdes novadu šajā sezonā no 1.maija līdz 1.oktobrim apmeklējuši 125 000 tūristu, pērn šajā laika posmā bija nedaudz vairāk par 100 000. Kā skaidro A.Čerņavskis, meistarklašu organizētāji vai zemnieku saimniecības neveic precīzu uzskaiti par individuālo apmeklētāju skaitu, tāpēc reālais skaitlis ir daudz lielāks.


Tūrisma dienas noslēgumā pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar tūrisma objektiem, kuri ir vēl tikai tapšanas procesā un būs pieejami nākamajā sezonā.


Jau uz Ziemassvētkiem netālu no Lielvārdes dzelzceļa stacijas plānots atvērt Konditorejas studiju "Vaniļas debesis". SIA "Vaniļas Debesis" valdes priekšsēdētāja Ilze Stepiņa informē, ka uzņēmums nodarbosies ar konditorejas izstrādājumu ražošanu un pārdošanu, būs pieejama kafejnīca, kā arī tiks organizētas bērnu un pieaugušo meistarklases kūku cepšanā.


Vēl viens interesants un daudzsološs projekts, ko plānots īstenot Lielvārdes novadā, ir vīna darītava, kas top pie Lēdmanes pagasta robežas ar Krapes pagastu. "Vīna darītava izvietota bijušās Krapes muižas ēkā. Blakus atrodas Krapes muižas parks, netālu izklaides parks "Avārijas brigāde", tāpēc piedāvāsim apmeklēt vīna darītavu un baudīt mūsu vīnus, kas ražoti no vietējiem āboliem un ogām," stāsta vīna darītavas īpašnieks Vents Grīnbaums.


Pēc viesošanās Lielvārdes novadā izskanēja tikai pozitīvas atsauksmes par redzēto un dzirdēto.


"Par Lielvārdes novadu vislabākie iespaidi. Ne velti Auseklis, skaidrojot Lielvārdes novada izcelsmi, teicis, ka "Lielvārdieši savā laikā lielu vārdu būs nesuši. Liels vārds tiem arī šo baltu dienu pienākas". Lielvārdes novada tūrisma objekti bieži vien tiek iekļauti dažādos maršrutos. Protams, vispopulārākais apskates objekts novadā ir Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs," atklāj ekskursiju biroja "Skaisto skatu aģentūra" gide Līga Dziedātāja. Un piebilst: "Šāda Tūrisma diena ir ļoti vērtīgs pasākums, jo ļauj iepazīt jaunus tūrisma objektus, kā arī satuvina ar kolēģiem no citām tūrisma aģentūrām."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42416

2018. gada 5. oktobrī, 19:00, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

lielvārdietis • 2018. gada 8. oktobrī, 15:06
Lielvārde ir skaista, tikai Daugavas krastā pie Lāčplēša gultas butu labi nomainīt aizsargmargas (baļķus)...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet