Atgriezties pie raksta

Lielvārdē tapusi smilšu pils Foto

7. oktobrī uz Spīdalas saliņas tapa brīnums – smilšu pils. Rudens dzidrajā klusumā skanēja lāpstiņu sitieni pa mitrajām smiltīm un klusinātas balsis – notika radošs un aizrautīgs darbs. Kāds veidoja kāpnes, kāds akmeņu sienu, kāds raka alu uz pagrabu.

Jauno pili bērni veidoja kopā ar mākslinieku Zigmundu Vilni, un pat līdzi atnākušie skolotāji un vecāki nespēja atturēties un pielika arī savu roku pils tapšanā. Jāpiebilst, ka pils pamata siluetu mākslinieks bija izveidojis iepriekš – viņš te strādāja jau no sestdienas pusdienlaika.


Šāda iespēja – piedalīties lielas smilšu pils būvniecībā – tika dota Lielvārdes Attīstības fonda atbalstītā projektu konkursa "Mana Sapņu Klase 3" uzvarētājiem: Lēdmanes pamatskolas 2.klasei un skolotājai Kristīnei Kukai, Lielvārdes pamatskolā -  skolotājas Andas Bariņas 4.a klasei un Lielvārdes Kauliņa vidusskolas 2.b klasei kopā ar aktīvo mammu Sabīni Gudeiķi. Arī citi bērni, kas bija atnākuši paskatīties, kā top pils, tika aicināti pastrādāt. Visi mazie celtnieki pēc spraigā darba tika pacienāti ar zupu un plātsmaizi.


Lielvārdes Attīstības fonda valdes priekšsēdētāja Ilze Kreišmane stāsta, ka ideja veidot šādu projekta noslēgumu radusies, meklējot ko īpašu novada bērniem. Šogad tradicionālā izrāde nevarēja notikt slēgtās kultūras nama zāles dēļ, tādēļ šim pasākumam bija jākļūst par galveno apbalvojumu projekta uzvarētājiem.


Iecere īstenojās – aptuveni 3,5 tonnas smilšu pārvērtās iespaidīgā pilī, kas tagad uz Spīdalas saliņas mūs priecēs līdz pat novembrim.


Kāda laba iecere ir tikai jāsāk īstenot, un tad tai klāt nāk citas. Šobrīd ar mākslinieku Zigmundu Vilni, kas ir arī smilšu un ledus skulptūru festivālu organizators, tiek apsvērta ideja par smilšu skulptūru festivāla organizēšanu Lielvārdē. Lai top!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42442

2018. gada 8. oktobrī, 19:10, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

:) • 2018. gada 9. oktobrī, 09:24
vai tā pils ir lietusizturīga, ka līdz novembrim priecēs?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet