Atgriezties pie raksta

"Lāčplēša spēka mantinieku" ceļojošais kauss paliek Lielvārdē Foto

9. novembrī Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs jau 18.reizi rīkoja Lāčplēša dienai veltītu pasākumu "Lāčplēša spēka mantinieki".

"Protams, ka laikā gaitā pasākums ir nedaudz mainījies un pieņēmis jaunus apmērus un virzienu, bet tā būtība palikusi nemainīga. Pirms astoņpadsmit gadiem, kad uzsākām šo tradīciju, šķita ļoti svarīgi jauniešos audzināt patriotismu un dzimtenes mīlestību. Mēs to uztveram kā pašsaprotamu lietu un savu pienākumu. Sacensību galvenā balva ir ceļojošais kauss. Tas visu gadu atrodas pie uzvarētājiem, un skolēni ar šo kausu ļoti lepojas," stāsta A.Pumpura muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja. 


A.Pumpura Lielvārdes muzejam sacensības palīdz organizēt NBS Gaisa spēki un Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons. Karavīri un zemessargi pasākumā gan stāstīja par savu darbību, gan organizēja sacensības un piedalījās vērtēšanā.


Vēl pirms sacensību sākuma dalībniekiem bija iespēja noklausīties atvaļinātā pulkveža Ulda Filipsona stāstījumu par Latvijas brīvības cīņu vēsturi.


Jauniešus uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte. "Vai patriotismam ir vieta arī mūsdienās? Ar pārliecību saku: "Jā!". Jebkurš Latvijā dzīvojošs cilvēks – bērns, skolēns, pieaugušais – katru dienu apliecina savu mīlestību Latvijai. Ikdienā varbūt par to neaizdomājamies, bet novembrī, kad pieminam Lāčplēša dienas varoņus, kad domājam par Latvijas dzimšanas dienu, mēģinām kopt mīlestības jūtas, cieņu un atbildību pret savu dzimteni," sacīja V.Volonte, vēlot sacensību dalībniekiem vienotību, patriotismu un draudzīgu sacensību gaisotni. 


Pēc uzrunām sekoja komandu prezentācijas, erudītu konkurss, komandu soļošana ar dziesmu un sacensības "Vīru spēles". Pasākuma gaitā bija iespēja iepazīties ar NBS Gaisa spēku ieročiem. Zemessardzes 54. IT bataljons organizēja šaušanu mērķī.


Pasākumā piedalījās 8 vispārizglītojošo skolu 9. klašu komandas no E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Lielvārdes pamatskolas, Jumpravas pamatskolas, Lēdmanes pamatskolas, Ķeguma komercnovirziena vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas.  


Ogres 1.vidusskolas komanda šajās sacensībās piedalījās pirmo reizi.  "Laiks, kurā bija jāapgūst ierindas skates elementi, nebija pārāk ilgs, tāpēc skolēni trenējās gan mācību, gan arī brīvajā laikā. Demonstrēju skolēniem video materiālus, kā tas pareizi jādara un kopīgi apguvām soļošanu. Nolēmām piedalīties šajās sacensībās, lai prezentētu savu mācību iestādi un audzinātu skolēnos patriotismu pret savu valsti. Ceru, ka šie skolēni nākotnē varēs mācīt arī citus un varbūt pat iesaistīties jaunsargu kustībā," portālam "OgreNet.lv" atklāja komandas vadītājs, Ogres 1.vidusskolas tehniskais darbinieks Igors Orlovs, kurš ir zemessargs un uzskata par savu goda lietu audzināt nākamos dzimtenes aizstāvjus.


Sacensību noslēgumā, kurās bija jāveic dažādi  pārbaudījumi, komandas saņēma balvas, bet muzikālos priekšnesumus sniedza Lielvārde garnizona vokāli instrumentālais ansamblis, kura izpildītās patrotiskās dziesmas jaunieši uzņēma ar aplausiem un nedalītu sajūsmu.


Ceļojošo kausu un 1.vietu sacensībās kopvērtējumā izcīnīja Lielvārdes pamatskolas 9.b klases komanda "Zaļie", 2.vietu – Lēdmanes pamatskolas 9. klases komanda "Lēdmanes cīnītāji", bet 3.vietu - Jumpravas pamatskolas 9.klases komanda "Staltie jumpravieši". 


Sacensību uzvarētāji saņēma arī Diplomus par uzvaru atsevišķās disciplīnās -  par visveiksmīgāko skici "Lāčplēša ordenis", kā arī par uzrādīto visaugstāko rezultātu spēka pārbaudē "Vīru spēles".


Savukārt Jumpravas pamatskolas 9.klases komanda "Staltie jumpravieši" bija visprecīzākie disciplīnā  "Šaušana mērķī".  


Par vislabāko komandas kapteini tika nominēta E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 9.b klases komandas "Patrioti" kapteine Marija Šablovska.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42691

2018. gada 10. novembrī, 18:18, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>Milda • 2018. gada 11. novembrī, 10:24
Kā tā vari rakstīt! Netīros karodziņus tokš Lāčplēša mantinieki no domes ir sakabinājuši jau aprīlī. Svēts mantojums.
Milda • 2018. gada 11. novembrī, 09:11
Pasakumi notiek ,neerti ka Lielvarde nekas neliecina ,ka tuvojas Latvijas simsgade ,izņemot ceļa malā jau apriļa beigās uzlikti karodziņi ,kuri vasaras saules staros ir izbalējuši un ir netīri.Vienkarši kauns par tiem kas brauc cauri Lielvardei,ko nodomā.....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet