Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Lielvārdē izskanējis koncerts "Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta" Foto

10.novembrī Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolā notika pasākumu cikla "Latvijai 100" noslēguma koncerts "Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta", informē Lielvārdes novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Irēna Romanovska.

Koncerta īpašie viesi bija Yla-Savon (Somija) mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī Scuola Musica Fiesole (Itālija) mācībspēki. 


Koncerta apmeklētāji vairāku stundu garumā varēja baudīt skaisto latviešu mūziku. Daži no skaņdarbiem tika atskaņoti starptautiskā komandā, piemēram divas latviešu tautas dziesmas par kumeliņu Jāņa Ābola apdarē atskaņoja Maigonis Makars (klarnete) un Tapani Lakaniemi (flauta, Somija), Ērika Ešenvalda ciklu "Manas mājas" izpildīja apvienotais Latvijas – Somijas koris, savukārt Oļģerta Grāvīša skaņdarbu "Attēli" atskaņoja internacionāls čellu ansamblis un koncertmeistars Petri Herranen. Viesis no Itālijas, Riccardo Ceccheti atskaņoja Jāņa Mediņa skaņdarbu "Daina", savukārt klavieru duets Jere Heiskanen un Petri Herranen atskaņoja Jere Heiskinen skaņdarbu "Atmiņas par Latviju".


Aizkustinošais koncerts noslēdzās ar torti un Somijas viesu dāvanu Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolai – augstas klases Genelec firmas skandām. Tāpat, lai veicinātu paliekošu ieguldījumu mūsu tautas muzikālas kultūras izzināšanai, nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar māksliniecisko vadītāju un diriģentu Uldi Kokaru 100 Latvijas mūzikas skolām dāvināja "Latviešu kordziesmas antoloģiju", un Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolai tā tika pasniegta tieši Latvijas simtgades priekšvakarā. "Latviešu kordziesmas antoloģija" ir paredzēta gan profesionāliem mūziķiem, gan mūzikas skolu audzēkņiem. Skolas direktore Mārīte Puriņa priecājās par vērtīgajām dāvanām, kas noderēs mūzikas skolas audzēkņiem Lielvārdē un Jumpravā.


Koncertam sekoja danču vakars, kurā folkloras kopas "Josta" un Ķeguma danču muzikantu vadībā draudzīgi rotaļās gāja un aizrautīgi dejoja viesi un mājinieki – pedagogi, bērni un vecāki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42718

2018. gada 14. novembrī, 08:58, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

arī tāda ir Lielvārde • 2018. gada 14. novembrī, 16:19
http://www.ogrenet.lv/sludinajumi/darbs/dazadi/132561/

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet