Atgriezties pie raksta

Lielvārdes muzejā uz populāriem cilvēkiem var paraudzīties ar smaidu Foto

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā līdz 31.decembrim apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ceļojošā šaržu izstāde "Draudzīgs pārspīlējums".

"Šaržs atšķirībā no karikatūras, kas ir vairāk orientēta uz negatīvo iezīmju izcelšanu, ir draudzīgs smaids par sabiedrībā populāriem cilvēkiem. To izstādes atklāšanā uzsvēra arī izstādes kuratore Elīna Drulle," stāsta A.Pumpura muzeja vadītāja Anita Streile. "Šī izstāde šķita ļoti piemērota mūsu telpām, tāpēc labprāt to uzņēmām pie sevis. Izstādi var ne tikai apskatīt, bet, izmantojot trafaretu, arī izmēģināt roku šaržu zīmēšanā. Šo iespēju izstādes atklāšanas dienā izmantoja arī Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi."


Aplūkojot izstādi, var uzzināt, kas ir mistiskais dzejnieces Aspazijas pavadonis, kurš latviešu dziedātājs, režisors vokālais pedagogs un rakstnieks attēlots kā gondoljers, kāpēc pazīstams latviešu režisors attēlots kā tīģeru dresētājs, kuri trīs diriģenti sumināti uz Dziesmu svētku skatuves un citus ne mazāk interesantus kultūrvēsturiskus faktus.


Kā informē organizatori, izstādē "Draudzīgs pārspīlējums" ir atspoguļota šarža attīstība no 20.gadsimta sākuma līdz mūsdienām, iepazīstinot ar Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma retumiem un atklājot, kā literatūras, mūzikas un teātra klasiķus savulaik redzējuši viņu laikabiedri – šaržu mākslinieki (Valērijs Zosts, Eduards Keišs, Sigismunds Vidbergs, Sergejs Civinskis-Civis u.c.). Šaržiem piemeklētas arī atbilstošas fotogrāfijas no rakstnieku un mūziķu dzīves. Tādējādi izstāde ne vien atspoguļo mākslinieku daiļradi, bet arī palīdz labāk iepazīt nozīmīgas Latvijas kultūras personības.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42731

2018. gada 15. novembrī, 19:40, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet