Atgriezties pie raksta

Lielvārdē Latvijas simtgades svētkos sveic novada izcilākos cilvēkus Foto

Sagaidot Latvijas simtgadi, piektdien Lielvārdes novada Kultūras centrā norisinājās svinīgā ceremonija, kurā tika pasniegti Lielvārdes novada pašvaldības apbalvojumi "Goda Lielvārdietis" un "Atzinība". 

Lielvārde var lepoties ar atsaucīgiem, aizrautīgiem un laipniem cilvēkiem, kuri no sirds veic savu darbu, sniedz ieguldījumu sava novada attīstīstībā un ir tā patrioti.


Svinīgās apbalvošanas ceremonijas dalībniekus uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele. "Mums ir izveidojusies skaista tradīcija – Valsts svētku priekšvakarā pateikt paldies novada īpašajiem cilvēkiem un pasniegt viņiem apbalvojumus par viņu darbu, aizrautību, attieksmi, emocijām. Mēs varam mācīties no viņiem un censties viņiem līdzināties," sveicot novadniekus, sacīja S.Ločmele.


Apbalvojumu "Atzinība" par nozīmīgo ieguldījumu Lielvārdes novada popularizēšanā, Latvijas simtgades "Stāstu segas Latvijai" darināšanu saņēma Inese Delviņa. Viņas vārds saistās ar uzņēmumu "Linu māja", kura darinājumus jau desmit gadu garumā iecienījuši gan lielvārdieši, gan citu novadu iedzīvotāji un klienti ārpus Latvijas robežām. Lielvārdes vārds visā pasaulē izskanējis saistībā ar Latvijas simtgades unikālā projekta "Stāstu sega Latvijai" darināšanu, ko uzņēmās "Linu māja".


Regīnai Aleksandrovičai apbalvojums "Atzinība" piešķirts  par ilggadēju un nesavtīgu darbu Lielvārdes novada labā. Viņas darba mūžs saistīts ar Lielvārdes novadu jau jo 1973.gada, savukārt kopš 1999.gada Regīna Aleksandroviča strādā par Jumpravas pagasta kapsētas pārzini. Iedzīvotāji viņu raksturo kā ļoti atbildīgu, nesavtīgu un čaklu darbinieci, kuras palīdzība, sirds siltums un atbalsts līdzcilvēkiem grūtā dzīves brīdī ir vislielākā vērtība. Arī kārtība Jumpravas kapos ir uzslavas vērta.


Apbalvojumu "Atzinība" par nozīmīgo ieguldījumu Nacionālo Bruņoto spēku sadarbības veicināšanā ar Lielvārdes novada pašvaldību Latvijas simtgadē un paša piecdesmitās jubilejas gadā saņēma LR NBS Gaisa spēku Aviācijas bāzes štāba priekšnieks Jurijs Pļaviņš. Viņš ir ilggadējs Nacionālo Bruņoto spēku Lielvārdes aviācijas bāzes štāba priekšnieks un tieši iesaistījies atbalsta pasākumos, ko LR NBS Gaisa spēku Lielvārdes aviācijas bāze sniegusi Lielvārdes novadam. Atbalstīts gan Lāčplēša dienas lāpu gājiens, sporta un atceres pasākumi. Gaisa spēki atbalstījuši arī Labdarības basketbola spēli, sacenšoties ar novada un NATO karavīru grupas komandām.


Apbalvojums "Goda lielvārdietis" par mūža ieguldījumu veselības aprūpē un Lielvārdes novada kultūras dzīves attīstībā piešķirts Gundegai Širovai.


Viņa tiek raksturota kā izcila personība ar bagātu darba mūžu veselības aprūpē, ir Latvijas Zobārstu asociācijas Goda biedre. Kopš 1956.gada darbojusies arī kultūras jomā, bijusi kora "Lāčplēsis" dalībniece, šobrīd darbojas senioru korī "Kamene" un folkloras kopā "Josta".  Izaudzinājusi trīs krietnus un veiksmīgus bērnus un sagaidījusi 11 mazbērnus un 2 mazmazmeitiņas. Daudziem lielvārdiešiem viņa ir iedvesmas avots un apliecinājums, ka gadi nav šķērslis dzivespriekam un rosībai. Neraugoties uz saviem 87 gadiem, viņa gan aktīvi ceļo un piedalās kultūras dzīvē, gan ik dienas uzmundrina ar savu enerģiju, pozitīvismu un dzīvesprieku.


Apbalvojumu "Goda lielvārdietis" par mūža ieguldījumu Lielvārdes novada kultūras tradīciju un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā saņēma Lielvārdes Tautas teātra aktrise un senioru teātra "Paši" režisore Skaidrīte Tilaka. Viņa ir skolotāja ar 50 gadu darba pieredzi, aktīva novada kultūras dzīves veicinātāja. 30 gadus dziedāja Ogres Skolotāju korī, 44 gadus un vēl joprojām ir izcila Lielvārdes Tautas teātra aktrise (nospēlētas vairāk nekā 40 lomas). Ar viņas līdzdalību 1988.gadā Lielvārdes teātris ieguva Tautas teātra nosaukumu. No 2013.gada brīvprātīgi, bez atlīdzības, vada senioru teātri "Paši". Ar izrādēm kolektīvs piedalījies amatiermākslas festivālos un skatēs, prezentējot Lielvārdes novadu un popularizējot Lielvārdi visa Latvijā.


Skaidrītes Tilakas nesavtīgā un enerģiskā darbība sabiedrībā jau ir ievērota un novērtēta, saņemot apbalvojumu "Atzinība" 2013.gadā  un apbalvojumu "Goda novadnieks" 2015.gadā. 


Apbalvotos ar muzikāliem priekšnesumiem sveica sieviešu vokālais ansamblis "Pusnakts stundā" un saksofonists Ziedonis Vilde.


Pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas visi tika aicināti uz svētku koncertu "Dzimuši Lielvārdei", kas notika Spīdalas saliņā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42745

2018. gada 17. novembrī, 01:12, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

mācītājs • 2018. gada 18. novembrī, 19:30
Nemanīju, ka Āboliņš tiktu sveikts, taču kā nekā izcilākais novada cilvēks. Kāpēc tāda netaisnība?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet