Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Lielvārdē krāšņs Latvijas simtgades koncerts Foto

Piektdien Lielvārdē, Rembates parka Spīdalas saliņā vairāki simti lielvārdiešu un novada viesu noskatījās  Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienas svētku koncertu "Dzimuši Lielvārdei".

"Valsts svētku koncertā vienmēr uzstājušies Lielvārdes novada amatierkolektīvi – mūsu lepnums un gods, bet Latvijas simtgades reizē esam arī uzaicinājuši Latvijā populārus māksliniekus, kam ir saistība ar Lielvārdes novadu – Olgu Rajecku, Alex, grupu "Jumprava". Viņi ir mūsējie, un svētkos visi būsim kopā," pirms koncerta atklāja Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule. "Šis koncerts notiek ārpus kultūras centra, lai varētu sapulcināt iespējami vairāk cilvēku. Ceram, ka atnāks arī tie, kuri varbūt citkārt nav apmeklējuši Valsts svētku pasākumus."


Koncerta ieskaņā klātesošos uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele: "Labvakar, Latvijā, Lielvārdē, Kaibalā, Jumpravā, Lēdmanē! Labvakar, katrā mājā! Latvijai pašā sirdī ir Lielvārde, kur nerimst Lāčplēša un Melnā bruņinieka cīņa, kur kāda meita sēž un auž Lielvārdes jostu, lai apvītu Latviju. Katram par Latviju ir savs stāsts, bet visiem kopā tā ir tēvzeme, dzimtene, mūsu valsts. Un pāri visam mīlestība uz valsti. Daudz laimes jums visiem, un lai stipra mūsu valsts!"


Svētku koncerta vadītājs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Jānis Siliņš nolasīja Valsts prezidenta apsveikumu Lielvārdes novada ļaudīm Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienā.


"Jūsu novads Latvijas vēsturē un tagadnē iekrāso spilgtu un neatkārtojamu krāsu. Tas apliecina Latvijas tautas spēku, kas sakņojas savas zemes mīlestībā, ģimenē, enerģiskā darbā. Ikkatrs no jums šeit, Lielvārdē, ir šī spēka apliecinājums. Godāsim mūsu pagātni un leposimies ar mūsu cilvēkiem, kas, par spīti dažādu laikmetu griežiem, spējuši ar godprātīgu darbu un lepnu stāju noturēt Lielvārdu cilts varenumu," teikts apsveikumā. 


Svētku koncertā piedalījās Lielvārdes novada amatierkolektīvi – dziedātāji un dejotāji no Lielvārdes, Jumpravas un Lēdmanes, kā arī viesi. Pirmatskaņojumu Latvijas simtgades koncertā piedzīvoja lielvārdietes Baibas Kauliņas dziesma "Mēs esam Lielvārde", kas veltīta jauktajam korim "Lāčplēsis". Koncertā to izpildīja Lielvārdes novada apvienotie kori.


Pēc krāšņā koncerta visus gaidīja ne mazāk krāšņa svētku uguņošana un grandioza Lielvārdes novada Latvijas simtgades kūka: 5m gara, 1.20m plata un 155kg smaga!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42751

2018. gada 17. novembrī, 21:28, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Nika • 2018. gada 20. novembrī, 22:52
es aizgāju, lai nokniebtos. Paliku bešā
Nika • 2018. gada 19. novembrī, 20:04
Lielvārdieši malači! Ja gājāt uz koncertu tikai kūkas dēļ- žēl....
Kūka • 2018. gada 19. novembrī, 12:53
Kūka bija varena, tikai kam tā tika? Vai tad ģimenes ar bērniem var izturēt 2 stundu garo koncertu tādā aukstumā? Kaimiņš teica, ka beigās nebija kas ēd. Kūku ar paplātēm stiepuši projām. Bērni mājup ceļā raudāja... Paldies!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet