Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Lielvārdes muzejā Andreja dienā dzejoļu "Svētki" Foto

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs tradicionāli piektdien, Andreja dienas svinību ietvaros, apbalvoja dzejoļu konkursa uzvarētājus. Šī gada tēma "Svētki".

Par svētkiem ko teikt bija 138 autoriem, kuri piedalījās konkursā. Visaktīvākie bija lielvārdieši, bet vēstules pienāca arī no Taurupes, Raunas, Saldus, Skrīveriem, Suntažiem, Ogres, Birzgales, Ķeguma, Lēdmanes, Rožupes un citām Latvijas vietām.


Konkursanti tika iedalīti 4 vecuma grupās: 1. – 4.klase, 5. – 8.klase, 9. – 12.klase un pieaugušie. 


Uz Andreja dienas svinībām muzejā ieradies kupls viesu pulks, arī Signe Viļumsone, kuras divi bērni – Ralfs Viļumsons (5.klase) un Laura Viļumsone (11.klase) – Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā arī rakstījuši dzejoļus šim konkursam. 


S.Viļumsone stāsta, ka dzejoļu rakstīšana šajā ģimenē nav tikai skolas mācību stundu prasība, jo dzeju rakstījis jau viņas tētis – Ilgonis Gobiņš. "Dzeja – tas ir dvēseles stāvoklis," viņa saka.


Pedagoģe, dzejniece un literatūras pētniece Iveta Ratinīka norādīja, ka dzejoļus rakstīt iemācīties nevar. Katrs to darīt vai nu māk, vai nemāk. 


"Manuprāt, ka vislabākie dzejoļi cilvēkam rodas tikai un vienīgi tad, kad viņš raksta par to, ko labi pazīst, mīl, ienīst vai nicina," uzskata I.Ratinīka. "Ja tev ir kādas emocijas, sanāk labs dzejolis. Ja tev nav emociju, tad sanāks normāla atzīme literatūrā, bet diez vai būs labs dzejolis."


A.Pumpura Lielvārdes muzeja direktore Anita Streile pateicās visiem čaklajiem dzejniekiem, viņu iedvesmotājiem un palīgiem. "Paldies, ka uzticējāties mums un atsaucāties dalībai dzejoļu konkursā," teica muzeja direktore.


Konkursa laureāti – tie, kuri bija klāt – nolasīja katrs savu dzejoli. Pārējo godalgoto autoru darbus nolasīja muzeja speciālisti.


Atzinība par veiksmīgu piedalīšanos dzejoļu konkursā "Svētki" Jēkabam Ābeltiņam, Katei Birzgalei, Danutai Rašmanei un Gunāram Grišulim.


Trešās vietas ieguvēji: Krista Līva Antone , Alise Silgale , Patrīcija Zālīte un Ilga Rēdmane. 


Otrā vieta piešķirta Santai Rasčevskai, Gustavam Tomsonam, Robertam Ralfam Vārslavam un Andrai Gaigalai. 


Konkursa laureātu godā Andreja dienas konkursā šogad Frīdrihs Feldmanis, Kārlis Rudzītis, Evija Mahliņeca un Otīlija Kromane. (O.Kromane 1.vietu ieguva arī 2017.gada konkursā.)


Veicināšanas balvas par centību, atsaucību un atvērto sirdi saņēma Renāte Zelča, Elizabete Pilmane, Līga Rubene un Veronika Linuža, savukārt Zanes Auškāpas – producentes, pasākumu rīkotājas, iepriekšējo dzejoļu konkursu dalībnieces un muzeja drauga – specbalvas ieguvēji ir Rauls Strapcāns, Daniils Sakaitis, Oskars Valts Lejnieks un Uldis Prancāns. 


Par Andreja dienas svinību muzikālo skanējumu paldies Inesei Neretai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42835

2018. gada 30. novembrī, 21:04, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet