Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Lielvārdes "Vējiem" jau desmit gadus labvēlīgs ceļavējš Foto

Sestdien Lielvārdes novada Sporta centrā kopā ar draugu kolektīviem izdejots Lielvārdes novada Kultūras centra (LNKC) vidējās paaudzes deju kolektīva "Vēji" desmitās jubilejas koncerts "Tas ir liktens, tie ir Vēji!" .

Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vēji" dibināts 2008 gada 25.novembrī, kad kopā sanāca latviešu dejas mīļotāji. Nu jau desmito gadu brīnišķīgu cilvēku kopā būšana dejā ir kļuvusi par dzīvesveidu.


Kolektīvā dejo dažādu profesiju pārstāvji vecumā no 28 – 47 gadiem. "Vējos" dejo jūras pārvadājumu ekspeditore, zobārsts, četri dažādu līmeņu vadītāji, komercdirektore, trīs pedagogi, divas grāmatvedes, mediķis, mājsaimniece, ceļu būvnieks, galdnieks, fotogrāfs, divi būvnieki, celtnieks, nekustamā īpašuma vērtētājs, karavīrs, robotu apkalpotājs un novada domes priekšsēdētāja.


Viņiem pašiem ir savi hokeja fani, saldummīļi un pat Ziemassvētku vecītis. "Vējiem" kopā ir 31 bērns – 16 zēni un 15 meitenes. Starp citu, tieši, pateicoties pašu bērniem, tapa kolektīvs "Vēji". Pirms desmit gadiem  deju kolektīva "Pūpolītis" vecāki nevēlējās vairs palikt skatītāju lomā, bet paši atrasties uz skatuves. Tāpēc jubilejā īpaši tika sumināta kolektīva izveidošanas idejas autore Elita Jurgensone, arī pūpolīšu mamma. Jubilāru sveicēju pulkā, protams, bija arī "Pūpolītis", kurš pērn nosvinēja 30 gadu jubileju. Abus kolektīvus vada Iluta Mistre.


VPDK "Vēji" jubilejā sveica Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte: "Šodien ir svētki dejai, jo deja ir kustība un harmonija, deja ir raksti un mūzika, deja ir atklāsme. "Vēji" – tas nozīmē aktīvus mēģinājumus, labu veidu, kā pavadīt brīvo laiku, satikties ar mīļiem un radošiem cilvēkiem, draugiem, bet savienojumā ar vadītāju Ilutu kolektīva mazais mērķis – dejot – ir pārvērties daudz lielākā mērķī – uzturēt un saglabāt tautas dejas mākslu Lielvārdē un Latvijā. Nenoliedzami deju kolektīva panākumu  pamatā ir vadītājas Ilutas talants, meistarība, mērķtiecība un tiekšanās uz labākiem rezultātiem. Tikai abpusēji sadarbojoties, rodas brīnišķīgais dejas raksts ar neizsakāmām emocijām. Iluta saviem dejotājiem iemācījusi ne tikai dejot, bet iet pa dzīvi stalti, ar augstu paceltu galvu un godāt latviskā gara vērtības."


Sveicot kolektīvu jubilejā, V.Volonte apliecināja, ka "Vēji" saņems pašvaldības dāvanu – līdzfinansējumu Lielvārdes tautastērpu izgatavošanai, jo deju kolektīva sapnis ir dejot Lielvārdes tautastērpos.


LNKC direktore Iveta Bule atklāja, ka "Vējiem" desmit gados izdevies paveikt tik daudz tāpēc, ka viņi nekavējas pagātnē, nelolo nākotnes ilūzijas, bet iemācījušies dzīvot šodienai – strādāt, mīlēt, dejot, sapņus pārvēršot par mērķiem un darbiem. Īpaša loma te ir kolektīva vadītajai Ilutai, kura spēj ikvienu ikdienas darbu pārvērst par notikumu un mākslu.


Jubilejā īpašu Lielvārdes novada Kultūras centra paldies saņēma VPDK "Vēji" vadītāja Iluta Mistre - par atbildīgu, radošu un mākslinieciski augstvērtīgu ieguldījumu kolektīva attīstībā; prezidents Gundars Vērītis - par nesavtīgu devumu kolektīva darbībā; dejotāja Juta Dzene - par izdomu, neatlaidību un personisku ieguldījumu kolektīva sapošanā koncertos un ikdienā. Savukārt LNKC direktores vietniece Anita Ausjuka kolektīvam pasniedza simbolistu dāvanu – ceļasomu, lai dejotāji nestu Lielvārdes vārdu pasaulē.


"Vēji' saņēma arī kolēģu - Lielvārdes novada Kultūras centra amatierkolektīvu - apsveikumus un laba vēlējumus. Ar "Vējiem" svētku reizē bija vidējās paaudzes deju kolektīvi "Bandava" no Saldus, "Saime" no Jumpravas, "Līgo" no Rīgas un "Jumis" no Priekuļiem, kuri savus veltījumus draugiem izteica dejā, kā arī asprātīgās un humora pilnās dāvanās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42848

2018. gada 3. decembrī, 22:15, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet