Atgriezties pie raksta

Lielvārdes senioru koris "Kamene" svin 25 gadu jubileju Foto

15.decembrī uz 25 dziesmotiem gadiem atskatījās Lielvārdes novada Kultūras centra senioru koris "Kamene''.

Kā jau dziedošam kolektīvam pieklājas, jubileja izskanēja ar koncertu, kurā dziedāja gan paši gaviļnieki, gan viesi – bērnu vokālā studija "Mikauši" un sieviešu vokālais ansamblis "Pusnakts stundā". 


Apliecinot paaudžu pēctecību dziesmā, "Mikauši" kopā ar "Kamenēm" nodziedāja "Circenīša Ziemassvētkus", radot emocionālu saviļņojumu gan jubilāriem, gan skatītājiem.


Koncertā tika izdziedātas korim mīļas un tuvas dziesmas, tostarp Lielvārdē dzīvojošu komponistu sacerētie skaņdarbi un dziesmu apdares.


Jubilejas koncertu vadīja kora dziedātāja Sarmīte Gaveika, pāršķirot arī kora vēstures lappuses. Koris dibināts 1993.gadā un sākotnēji diriģenta Edgara Priednieka vadībā darbojies Lielvārdes Latviešu biedrības paspārnē. Tikai vēlāk tas ieguva nosaukumu "Kamene" un  kļuva par Lielvārdes novada Kultūras centra kolektīvu. Kora "Kamene" biogrāfijā notikuši arī dažādi likteņa pavērsieni. 2002.gadā, kad pasliktinājies tā laika diriģenta Roberta Dzintara veselības stāvoklis un viņš bija spiests kori atstāt, to pameta arī daudzi dziedātāji. Uz kādu laiku seši Lielvārdes dziedātāji pievienojās Ķeguma senioru korim.


No 2003.gada Lielvārdē atkal atsāka darbu senioru koris, un ilgus gadus to vadīja viena no zināmākajām personībām Latvijas koru vēsturē, lielvārdietis Pauls Kvelde. Ilggadējā kora vadītāja piemiņai koncertā izskanēja dziesma "Te esmu es dzimtenē" Paula Kveldes apdarē.


Ar kora "Kamene" vēsturi un dziesmām varēs iepazīties arī jubilejas koncerta viesi, kuri pateicībā par apsveikumiem un dāvanām saņēma Māras Jakubovskas sastādīto izdevumu "Kamenei" veltītās dziesmas.


Ar rožu klēpi, no kura tika pa ziedam katram no 30 "Kamenes" dziedātājiem un abiem diriģentiem, dziedošo kolektīvu Lielvārdes novada pašvaldības vārdā sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte.


Pašvaldības vadītāja pauda prieku par senioru kora dziedātāju enerģiju un dzīvesprieku, kas neļauj pagurt nevienu mirkli. "Var iemācīties notis un noturēt balsi, bet nevar iemācīties mīlestību, prieku un dzirksti acīs. To entuziasmu, prieku, laimi, ko jūs dāvājat, to nevar iemācīties," sacīja S.Ločmele, apliecinot, ka nākamajā sezonā pašvaldība vēl vairāk gādās, lai koris varētu doties tālākos braucienos un iepriecināt ar savu sniegumu klausītājus citviet.


Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule par atbildīgu un radošu ieguldījumu kolektīva attīstībā kora diriģentiem – Antonijam Kleperim un Gunāram Jākobsonam pasniedza Pateicību.


Kori "Kamene'' un diriģentus – Antoniju Kleperi un Gunāru Jākobsonu – kora jubilejā sveica Lielvārdes novada Kultūras centra amatierkolektīvi, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, Lielvārdes Pensionāru biedrība, Lielvārdes Latviešu biedrība, Lielvārdes Attīstības fonds.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/42943

2018. gada 17. decembrī, 13:33, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet