Atgriezties pie raksta

Lielvārdes mākslinieki Ogrē apstādina Laiku Foto

11. janvārī Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāta lielvārdiešu - Edgara Mucenieka un Lienas Mucenieces -  izstāde "Simts vientulības gadu".

Ogre Edgaram Muceniekam ir īpaša pilsēta, jo te viņš dzīvojis līdz 20 gadu vecumam. Ogrē dzimusi Liena Muceniece. Arī mākslinieku meita Dārta kopā ar vecākiem pirmo dzīves gadu nodzīvojusi Ogrē. Izstādē ar fotogrāfiju sēriju "Kad biji tik mazs" piedalās arī Dārta Muceniece-Stroda. 


"Sākotnēji izstāde tika iecerēta, kā veltījums valstij, kurai ir simts gadi, bet vēlāk tomēr tika veidota vairāk par sevi. Mums par abiem ir nedaudz vairāk par simts gadiem. Ja pieņem, ka katrs no mums sācis zīmēt divu gadu vecumā, tad abiem kopā sanāk simts radošās darbības gadi," izstādes atklāšanā teica Edgars Mucenieks. "Kāpēc izstādes nosaukums ir "Simts vientulības gadi"? Cilvēks piedzimst viens, un arī nomirst viens. Un ir labi, ka starp šiem abiem notikumiem viņš nav vientuļš. Māksliniekam tas ir sevišķi svarīgi, jo viņš rada vienatnē. Patīkami, ka dzīvē viens otram varam pieskarties. Arī māksliniekam ir būtiski, ka viņa radītājam darbam var pieskarties – ne tikai fiziski, bet arī ar savu dvēseli."


Edgars Mucenieks saka, ka pieskarties šajā izstādē mākslas darbiem var un vajag, pieskarties fiziski un pieskarties neredzami, kļūstot par mākslas darba dalībnieku, atstājot savas dvēseles attēlu un tādā veidā padarot šo darbu pilnīgāku. Pieskarties laika plūdumam – gadsimtam kurā notika, notiek un notiks, notikums  bez laika vai ārpus laika vai laikā. kur laika nav  kur tas ir apstājies. Pirmoreiz savā dzīvē viņš esot piedzīvojis laika apstāšanos piecu gadu vecumā, griežot piena separatora rokturi un koncentrējot savu skatu uz rotējošo konusu, kurš izskatās pēc mazas Laika mašīnas.


Iespēju atgriezties laikā vairāk nekā pirms pusgadsimta izstādes apmeklētājiem ar savu performanci sagādāja māksliniece Liena Muceniece. Dažiem izstādes apmeklētājiem tas raisīja nostalģiskas atmiņas par bērnību, kad no rītiem laukos modināja piena separatora skaņas.


Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece pauda gandarījumu, ka ogrēniešiem ir iespēja tikties ar savdabīgajiem Lielvārdes novada māksliniekiem, kuru radošās izpausmes ir tik daudzpusīgas, un ar kurām varēs iepazīties arī muzeja apmeklētāji. 


Izstāde būs apskatāma līdz 24.februārim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43071

12. janvārī, 00:00, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 12. janvārī, 02:42
Jauki :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet