Atgriezties pie raksta

"Lielvārdu" audzēkņiem pirmā vieta elektronisko dekoru konkursā Foto

Janvāra sākumā Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā noslēdzās "Atklātais Ziemassvētku elektronisko dekoru konkurss 2018", kurā "Lielvārdu" skolēni piedalās jau vairākus gadus pēc kārtas.

Šajā reizē nopietnais un apjomīgais darbs tika novērtēts ar pirmās vietas godalgu, informē Interešu izglītības centra "Lielvārdi" vadītājs Jānis Lūsis.


Konkursā piedalījās Latvijas un Lietuvas tehniskās jaunrades pulciņu audzēkņi ar pašdarinātajiem Ziemassvētku dekoriem, un darbu izstāde līdz 10. janvārim bija apskatāma RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē. "Lielvārdus" šajā konkursā pārstāvēja Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni Mareks Grizāns, Kristaps Ansons un Haralds Lūsis.


Pieredzējušākie vidusskolas vecuma skolēni Mareks un Kristaps ieguldīja cītīgu darbu vairāku mēnešu garumā, lai radītu iespaidīgo "Nekurnekadzemes  koku", kurā dažādās gaismās rotājas 150 daudzkrāsu LED diodes. Šī gaismas dekora vadība norisinās caur programmējamu Arduino mikrokontrolieri.


Vizuāli aizraujošā darba izveidei bija nepieciešami pārdesmit metri vadu, vairāk nekā pustūkstotis lodējuma vietu un liela jo liela pacietība. Konkursa ietvaros Meistaru kategorijā šis iespaidīgais darbs tika novērtēts ar pirmās vietas godalgu.


Savukārt konkursa Iesācēju kategorijā pirmo reizi dalību ņēma Haralds Lūsis ar darbu "Sniega karalienes eglīte". Haralds pašrocīgi datorprogrammā uzmodelēja telpisku eglītes modeli, izdrukāja to ar 3D printera palīdzību un salodēja slēguma shēmu ar vairākām daudzkrāsu LED diodēm, kuru vadība ir kontrolējama ar Arduino mikrokontroliera palīdzību. "Sniega karalienes eglīte" Iesācēju kategorijā izpelnījās vērtēšanas komisijas īpašo atzinību.


Ziemassvētku dekoru konkursu rīkoja Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA). Konkurss un izstāde RTU ir turpinājums pirms 13 gadiem Rīgas Skolēnu pilī iesāktajai Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursa tradīcijai.


Konkurss norisinājās divās — iesācēju un meistaru — kategorijās. Iesācēju kategorijā tika iesniegti darbi, kuros plaknē vai telpiskā figūrā izmantotas tikai spuldzītes jeb gaismas diodes, savukārt meistaru kategorijā bija izmantotas spuldzītes, diodes un to komutācijas shēmas, kas papildinātas ar skaņas vai kustības efektiem vai darbojas pēc noteiktiem algoritmiem vai ar maināmu programmu. Skolēnu darbus vērtēja žūrija, ņemot vērā darbu vizuālo izskatu, izpildījuma kvalitāti un meistaru kategorijas darbiem — arī shēmas sarežģītību un oriģinalitāti.


Konkursā piedalījās skolēni no Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas, Rīgas Skolēnu pils, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Bauskas Bērnu un jauniešu centra pulciņa "Elektrodarbnīca", Interešu izglītības centra "Lielvārdi", Jelgavas 5.vidusskolas Robotikas pulciņa un Šauļiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43084

2019. gada 15. janvārī, 08:55, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet