Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Apseko tauvas joslu Lielvārdē Foto

28. janvārī tika organizēta tauvas joslas apsekošana posmā no Skolas līdz Ausekļa ielai Lielvārdē, informē Lielvārdes novada pašvaldība.

Zvejniecības likuma II nodaļas 9.pants nosaka, ka tauvas josla ir sauszemes josla gar ūdeņu krastu, kas paredzēta ar zveju vai kuģošanu saistītām darbībām un kājāmgājējiem. Saskaņā ar likumā noteikto, gar Daugavu tā ir 10 metri. Gar upēm un ezeriem tauvas josla nav jānorobežo ar speciālām zīmēm, bet zemes īpašumu plānos tā apzīmējama kā lietošanas tiesību ierobežojums. Tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta: 1) kājāmgājējiem; 2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei; 3) robežapsardzībai; 4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai. Piekrastes zemes īpašniekiem ir tiesības lietot tauvas joslu, ciktāl šīs tiesības neierobežo likums un normatīvie akti.


Pašvaldības un iestāžu speciālisti devās apsekot konkrēto tauvas joslas posmu, lai konstatētu tauvas joslā esošos krūmus un kokus, kas traucē kājāmgājēju brīvu pārvietošanos. 


Pašvaldība izsaka pateicību tiem piegulošo zemju īpašniekiem, kas ikdienā rūpējas par savā īpašumā esošo tauvas joslu. Aicinām pastaigu cienītājus,  makšķerniekus un citus, kas kājām dodas gar Daugavas krastu, uzturēt kārtībā tauvas joslu un neatstāt atkritumus.


Tuvākajā laikā tiks apsekoti arī citi tauvas joslas posmi, lai konstatētu un pēc tam arī veiktu nepieciešamos tauvas joslas attīrīšanas darbus, lai vasaras periodā iedzīvotāji un novada viesi šajā joslā varētu brīvi pārvietoties un baudīt Daugavas ainavas.  


Tauvas joslas apsekošanā piedalījās domes priekšsēdētāja Santa Ločmele,  deputāti Aivars Peisenieks un Edgars Gribusts, pašvaldības vides inženiere Sandra Pudāne, pašvaldības ainavu arhitekte Īrisa Janevica  un SIA "Lielvārdes Remte" pārstāvji.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43170

30. janvārī, 10:23, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

Edvīns • 1. februārī, 23:08
Ķegumā vepris nospļaujas uz tauvas joslu ar savu narkotiku plostu. Pašvaldība viņu atbalsta un piesedz, džagu famīlijai ar atlec savs labums no nelikumībām.
Gints • 30. janvārī, 19:53
ogre vaidzetu apseot zinu ka tocna tadas vietas kur neatbilst
ese • 30. janvārī, 19:32
Tauvas josla ir no krasta uz upes vidu 10 metri-tad likums ir ievērots, ja citādi tad nekas nesaskan ar realitāti

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet