Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada mazie ražotāji gūst pieredzi Portugālē Foto

Lai paveiktu vairāk, lai radītu ko jaunu, interesantu, nebijušu, ir jāspēj paskatīties plašāk, jāgūst jauna pieredze un zināšanas.

Tieši tāpēc Lielvārdes novada mazo ražotāju delegācija šobrīd atrodas pieredzes apmaiņas braucienā, viesojoties Portugāles ziemeļu daļā Šavešas (Chaves) reģionā, informē Lielvārdes novada domes deputāts  Jānis Lūsis.


Lielvārdes novadu šajā braucienā pārstāv zemnieku saimniecība "Bricēni", zemnieku saimniecība "Siliņi", uzņēmums "Lūšu Drava", kā arī novada domes deputāts Jānis Lūsis. Delegāciju vada biedrības "Zied zeme" vadītāja Linda Cīrule, savukārt visus notikumus dokumentē Anita Saka.


Šajās dienās delegācija ir viesojusies vietējās rīcības grupas ADRAT galvenajā mītnē, kur vispirms prezentējām paši sevi, stāstot par biedrības "Zied zeme" īstenotajiem projektiem un skaidrojot, ar ko nodarbojas mūsu novada saimniecības un uzņēmumi. Portugāļiem ļoti interesēja, ar kāda veida uzņēmējdarbību iespējams pie mums nodarboties laikā, kad aiz loga ir pamatīgi mīnusi un kājas grimst sniegā. 


Turpinājumā iepazināmies ar vietējās rīcības grupas organizācijas ADRAT darbinieku komandu, kā arī ar tās īstenotajiem projektiem un darbības pieredzi. Uzzinājām, kādā veidā šī organizācija cenšas atbalstīt jaunos un esošos uzņēmējus un ražotājus reģionā, iepazināmies ar ADRAT mītnē esošo koprades telpu mazajiem uzņēmējiem.


Paviesojāmies arī vietējā vidējās profesionālās izglītības iestādē Escola Profissional de Chaves. Audzēkņu skaits skolā, mūsuprāt, salīdzinoši neliels - aptuveni 220, taču piedāvāto izglītības programmu klāsts ļoti plašs - viesnīcu un restorānu vadība, viesmīlība, informātika, elektrība un elektronika, mehatronika, atjaunojamā enerģija, grāmatvedība un menedžments, veselība, higiēna un darba drošība. Iepazināmies ar skolas vadību, skolas mācību telpām un aprīkojumu, kā arī paviesojāmies skolas mācību virtuvē, kur šobrīd norisinās aktīva gatavošanās šīs nedēļas nozīmīgākajam pasākumam reģionā - "Sabores de Chaves".


Galvenais pasākums, kurā Lielvārdes novada delegācijai jāpiedalās, ir ikgadējais reģionāla mēroga gardēžu festivāls "Sabores de Chaves", kurā mūsu uzdevums būs iepazīstināt vietējos ar mūsu novada gardumiem, dodot degustēt klasisko medu ar īstu, kārtīgu rudzu rupjmaizi, ziedputekšņus un bišu maizi, kā arī ar piedāvājot medu dažādās garšās. Apmeklētājiem būs iespēja arī pašiem sarullēt aromātisku vaska svecīti. Tomēr galvenā mūsu delegācijas odziņa šajā pasākumā būs šeit uz vietas sagatavotais rupjmaizes kārtojums, ar kuru centīsimies pārsteigt šī festivāla viesus.


Turpmākajās dienās ir paredzēts piedalīties dažādās darbnīcās gan pie vietējo, tradicionālo kulinārijas un konditorejas produktu ražotājiem, gan pie māla un podniecības meistariem. Vēl ir paredzēta arī viesošanās vietējās saimniecībās, kas nodarbojas ar aitu, kazu un liellopu turēšanu un ar tūrisma pakalpojumu nodrošināšanu.


Iespēju Lielvārdes novada delegācijai viesoties Portugālē nodrošina PPP biedrības "Zied zeme" īstenotais projekts "Mājražošanas un amatniecības attīstība vietējā teritorijā". Kā jau liecina projekta nosaukums, tā mērķis ir attīstīt mājražošanu un amatniecību vietējās rīcības grupās, iesaistot to tūrisma un kultūras pasākumos, veicinot sadarbību starp nozarēm un izstrādājot inovatīvus produktus un pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43188

1. februārī, 19:58, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet