Atgriezties pie raksta

Lielvārdē svin Ķīniešu Jauno gadu Foto

5.februārī Lielvārdes Sociālajā dienas aprūpes centrā aizsākās jauna tradīcija – uz pirmo tikšanos pulcējās klubiņa "Sarunas pie tējas" dalībnieki.

"Klubiņa pirmā sanākšana ir 5.februārī, kad ķīnieši svin Jauno gadu, un arī mēs vēlamies sākt klubiņa darbību optimistiski noskaņoti, ar vēlmi atbrīvoties no visa liekā un traucējošā. Sekojot ķīniešu tradīcijām, uzticēsim savas problēmas baltai papīra lapai, kuru pēc tam sadedzināsim kamīnā. Savukārt uz sarkanas lapas, ko jāglabā līdz nākamajam gadam, rakstīsim vēlēšanās, kuras gribam piepildīt Jaunajā gadā," stāsta Lielvārdes Sociālā dienas aprūpes centra sociālā darbiniece Inga Vairoga, kura ir viena no klubiņa organizatorēm.


Lielvārdes Sociālajā dienas aprūpes centrā lekcijas un pasākumi notiek bieži. Tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi arī atbilstoši apmeklētāju grupām - klientiem ar kustību, garīgā rakstura traucējumiem. Savukārt uz klubiņu var nākt ne tikai aprūpes centra klienti, bet arī jebkurš interesents.


"Šis ir sabiedrību vienojošs un saliedējošs pasākums ar izklaidējošu raksturu. Mūsu mērķis ir iesaistīt cilvēkus, kuri vēlas iziet no  savām mājām un tikties ar citiem. Mudināsim viņus uz kopīgu sarunu," atklāj I.Vairoga.


Kopā ar I.Vairogu klubiņā darbojas arī Lielvārdes Sociālā dienas aprūpes centra psiholoģe Linda Riekstiņa-Avotiņa. Jāpiebilst, ka visi Lielvārdes novada iedzīvotāji psihologa konsultācijas var saņemt bez maksas.


Uz pirmo tikšanos klubiņa dalībniekiem bija vēlams ierasties ar sarkanas krāsas akcentiem apģērbā, līdzi ņemot sarkanu sveci, jo sarkanā ķīniešiem esot laimes krāsa.


Katrs klātesošais izgatavoja arī sarkanu lukturīti, kas papildināja austrumu stilā koši izrotātās telpas. Pie zaļās tējas tases klubiņa dalībnieki pārrunāja, kas viņus sajūsmina, kas palīdz pārvarēt grūtības un kā uzlabot savu dzīves kvalitāti. Jaunais gads, arī pēc Austrumu kalendāra, varētu būt vēl viens mēģinājums atbrīvoties no problēmām un iegūt vēlamo.


Organizatori gaidīs arī jaunus dalībniekus. Tikšanās plānots rīkot vienreiz mēnesī. Klubiņa dalībnieki varēs sniegt arī savus ieteikumus, kā viņi vēlas šīs tikšanās reizes piepildīt un par kādiem tematiem risināt sarunas pie tējas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43209

2019. gada 5. februārī, 19:46, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Imsis • 2019. gada 7. februārī, 14:55
Va tu vells, kur daudz šķībaču Lielvārdē!
Laumīte • 2019. gada 6. februārī, 19:14
Noteikti bija jauki un interesanti. Žēl ka nezināju, būtu aizgājusi. Turpmāk pasekošu informācijai.
vilcene • 2019. gada 6. februārī, 13:43
nu ko lai saka, sektanti...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet