Atgriezties pie raksta

NBS aviācijas bāzē Lielvārdē ieradusies ASV operācijas "Atlantic Resolve" rotācija Foto

Turpinot ASV operāciju "Atlantic Resolve", Latvijā ieradušies 13 helikopteri UH-60 un HH-60 "Black Hawk", lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā.

Tāpat operācijas "Atlantic Resolve" rotācijas ietvaros Latvijā ieradušies aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona, kas ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 "Black Hawk' atbalstu pildīs dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē.


1.kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona karavīri trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem, kā arī piedalīsies militārajās mācībās. Plānots, ka šī rotācija Latvijā uzturēsies deviņus mēnešus.


Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju "Atlantic Resolve'. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.


Bruņotie spēki atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties sakarā ar helikopteru pārvietošanos ceļā uz Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzi Lielvārdē.


Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43246

2019. gada 11. februārī, 12:07, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

? • 2019. gada 12. februārī, 09:09
Kāpēc viņi savas izklaides nevar paši apmaksāt? Tiek tērēta Latvijas nodokļu maksātāju nauda. Un kāda no tā jēga?
xa xa • 2019. gada 12. februārī, 08:05
Jā,tev var piekrist. Krievijā ne viens vien vertoļots ir nožāvies ar visiem vatņikiem.
l>Lunis • 2019. gada 12. februārī, 08:02
Nav taisnība, Ķegumā nav muļļas, bet gan stipri vairāk kā muļļas, tur ir džagas!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet