Atgriezties pie raksta

Lielvārdes pensionāru biedrības teātris "Paši" cīnīsies par Gada izrādes titulu Foto

7.martā Lielvārdes pensionāru biedrības teātris "Paši" aicināja skatītājus uz Mārtiņa Zīverta varoņdrāmas "Tīreļpurvs" izrādi, kas bija ģenerālmēģinājums pirms Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2018".

"Ar šo lugu mēs piedalījāmies Ogres apriņķa amatierteātru skatē. Šī izrāde un Lielvārdes Tautas teātra iestudētā Gunāra Priedes luga "Saniknotā slieka", izvirzīta uz reģionālo amatierteātru skati. Mēs uzskatām, ka tas ir diezgan liels mūsu panākums," atklāj Lielvārdes pensionāru biedrības teātra "Paši" režisore Skaidrīte Tilaka.


Mārtiņa Zīverta luga "Tīreļpurvs" iestudēta kā veltījums Latvijas simtgadei, un ar to lielvārdieši apbraukājuši vai visu Latviju.


"Mēs parasti braucam ciemos pie senioriem, un ar šo izrādi esam pulcējuši pilnas skatītāju zāles. Jāatzīst, ka Lielvārdē tik lielu atsaucību neesam jutuši. Mūsu publika ir ļoti izlutināta ar, tā dēvētājām, vieglajām izrādēm. Mēs, vecākā paaudze, bieži vien nevaram atļauties tādus jokus, kādus rāda no lielo teātru skatuvēm. Vairākkārt sarunās skatītāji atklājuši, ka nav vēlējušies iet uz šo izrādi, bet pēc noskatīšanās atzinuši, ka būtu daudz zaudējuši, ja tomēr nebūtu atnākuši," teic režisore.


Šo lugu Lielvārdes novada Kultūras centrā 10.martā plkst.15.30 varēs noskatīties arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē "Gada izrāde 2018".


Uz Gada izrādes titulu pretendē ap pussimts izrāžu. Lielvārdes pensionāru biedrības teātrim jāsacenšas ar daudz spēcīgākiem kolektīviem. Bet, ja senioru teātru iestudētās izrādes vērtētu atsevišķā kategorijā, viņiem nebūtu ar ko mēroties spēkiem, jo tāds īsts senioru teātris ir tikai Lielvārdē.


Lielvārdieši nupat atgriezušies no Senioru teātru festivāla Blomē. Kā liecina redzētais, senioru teātri Latvijā tikai tā īsti sāk veidoties, bet vairums no tiem ir senioru klubiņi, kas iestudē skečus un viencēlienus. 


"Savukārt mēs strādājam pie pamatīgām lugām. Mūsu teātra repertuārā ir bijusi Paula Putniņa luga "Paši pūta, paši dega", esam iestudējuši Mārtiņa Zīverta lugu "Zelta zeme", tagad atkal repertuārā esam paņēmuši Zīverta lugu "Kā Tomu Tenis cīnījās ar nāvi". Šobrīd rit mēģinājumi arī pie lielvārdieša Agra Liepiņa lugas "Darba vara”, kas uzrakstīta tieši mūsu teātrim. Lugas pamatā ir patiess notikums "iz dzīves". Uldevena pilī, kuras saimnieks ir Agris Liepiņš, bija nogāzies koks. Uzaicinātie zāģētāji nav bijuši godprātīgi darba veicēji, un tas kalpojis par pamatu lugai," stāsta S.Tilaka.


Lielvārdes pensionāru biedrības teātris "Paši" ir dibināts pirms astoņiem gadiem, un tajā spēlē teju 20 aktieru. Lielvārdes Tautas teātra pieredze ir tikai Anastasijai Neretniecei un režisorei Skaidrītei Tilakai. Šobrīd senioriem gatavojas pievienoties vēl divi Lielvārdes Tautas teātra aktieri. Pārējie teātra dalībnieki ir seniori, kuri skatuves mākslu atklājuši tikai mūža otrajā pusē, bet panākumu pamatā ir viņu bagātā dzīves pieredze un vērtibu izpratne, kas atrod ceļu uz skatītāju sirdīm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43416

8. martā, 20:00, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

brīns • 9. martā, 03:05
ja lielvārdieši lugu var uzrakstīt par vienu nogāzušos koku, kāds lugu birums mūs sagaida nākotnē!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet