Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Lielvārdē aizsāk sarunu ciklu "Personības mūsu vidū" Foto

15.martā Lielvārdes novada Kultūras centrā norisinājās pirmā tikšanās sarunu ciklā "Personības mūsu vidū", kuru atklāja Lielvārdes senlatviešu koka pils veidotājs, karikatūrists, grāmatu autors un vēstures entuziasts Agris Liepiņš.

"Lielvārde ir īpaša vieta ar skaistu dabu un dziļām tradīcijām, bet galvenais ir un paliek cilvēks. Tāpēc aizsākam jaunu ciklu "Personības mūsu vidū", kurā runāsim par lielvārdiešiem, kurus pazīst ne tikai mūsu novadā, bet arī Latvijā un ārpus tās robežām. Šodien esam ļoti priecīgi, ka pirmais viesis ir Agris Liepiņš, kurš ir ļoti īpašs cilvēks. Domāju, ka būs interesanti un saistoši uzzināt ne tikai to, ko esam par viņu dzirdējuši un lasījuši, bet arī, ko viņš pats pastāsta. Arī man, gatavojoties šim pasākuma, bija ļoti daudz atklājumu, ko savā dzīvē var paveikt viens cilvēks," sacīja Lielvārdes novada Kultūras centra direktores vietniece pamatdarbības jautājumos Anita Ausjuka.


Tandēmā ar TV 3 raidījuma "Bez tabu" moderatori Evelīnu Strazdiņu raiti risinājās saruna par Agra Liepiņa dzīves un mākslinieka gaitām, neiztrūkstot arī dzirkstošam humoram. Brīžiem saruna ievirzījās arī filozofiskā gultnē.


A.Liepiņš par vienu no saviem dzīves uzdevumiem izvirza latviskuma saglabāšanu: "Es uzskatu, ka tauta bez savas nacionālās identitātes ir aunu bars." Viņš ir pazīstams  ne tikai kā Lielvārdes senlatviešu pils saimnieks, bet arī vairāku vēsturisku grāmatu autors. Pēdējā no tām "Lielvārdes ķēniņš" iznāca pagājušajā gadā, un stāsta par Lielvārdes ķēniņu Miervaldi. Grāmatas darbība risinās tālā senatnē.


"Latvijas valstiskuma ideja nav meklējama 1918.gadā, tās pirmsākumi ir daudz senāki. Man interesē, kāda ir bijusi mūsu valstiskuma organizācija, cik tālu vien sniedzas mani pētījumi – aptuveni līdz astotajam, devītajam gadsimtam," atklāja A.Liepiņš. "Kāpēc tas ir vajadzīgs? Ļoti vienkārša iemesla dēļ. Valstiskuma ideja ir jāieaudzina cilvēkos, jo tā palīdz saglabāt nacionālo identitāti."


Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar A.Liepiņa grāmatu izstādi, kā arī aplūkot karikatūras. Par muzikālo noskaņu gādāja saksofonists Guntis Brancis.


Nākamā tikšanās ciklā "Personības mūsu vidū" paredzēta 10.maijā. Maijā svinam Mātes un Ģimenes dienu, tāpēc viesos tiks aicināta kāda jauka māmiņa vai ģimene, sola organizatori. Rudenī, atsākoties kultūras sezonai telpās, tikšanās ar Lielvārdes novada ievērojamākajām personībām turpināsies.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43468

16. martā, 00:35, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ogre • 19. martā, 21:58
neviens to kreditu nenem.
Vilhelmīne • 19. martā, 17:55
Nezi, kā Lielvārdē ar tām personībām mūsu vidū, bet te, pie mums Ķeguma sūnu miestā ir makten izcilas "personības", raugi, tādi eksemplāri, kā e. un r. ūzuli, vecais robčiks ozols, kristapiņš rūde, no Pļaviņām iepirktais samohinvoldis, un kur ta vēl Bekciema mamzele sniedzīte nelda. Diezin, vai vēl kāda vieta Latvijā ar tādām "personībām" var lepoties, vienīgi varbūt Rīga un Ventspils.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet