Atgriezties pie raksta

Ilutai Mistrei piešķirts Atzinības krusts - viens no valsts augstākajiem apbalvojumiem

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri kultūras darbinieci, ilggadējo Lielvārdes novada Kultūras centra deju kolektīvu "Pūpolītis" un "Vēji" vadītāju, horeogrāfi Ilutu Mistri.

Atzinības krusts, kas dibināts 1710. gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā.


Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.


Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 8. aprīļa lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā augstākie valsts apbalvojumi piešķirti kopumā 103 personām: Triju Zvaigžņu ordenis – 49 personām, Viestura ordenis – 11 personām un Atzinības krusts – 43 personām.


Apbalvošana notiks 3. maijā Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas svinīgajā ceremonijā Rīgas pilī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43705

2019. gada 17. aprīlī, 17:50, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

? • 2019. gada 20. aprīlī, 13:54
Kas te ko skaust? Apskaužu tikai tos cilvēkus, kuriem ir drosme atteikties no tādiem sūda apbalvojumiem, kas sadoti jau visiem citvalstu karaļu zirgkopjiem...
vienkārši ES • 2019. gada 20. aprīlī, 12:44
Apsveicu Ilutu ar augsto apbalvojumu. Ir labi, ka ilggadējs darbs tiek novērtēts un Iluta to ir pelnījusi. Man ir ārkārtīgi žēl to cilvēku, kuri spēj paust tikai savas negatīvās emocijas un tā tas ir vienmēr, ja par kādu tiek teikti labi vārdi. Neskaudiet, dariet un cieniet to, kas dara! Jaukas un saulainas Lieldienas visiem!
Parādnieks • 2019. gada 18. aprīlī, 17:47
Kādu krustu piešķirs Ķeguma džagulēnam?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet