Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada jauniešus iedvesmo Mārtiņš Upenieks Foto

Lielvārdes novada Jauniešu dome trešdien uz "100 g iedvesmas" vakaru bija uzaicinājusi Dailes teātra aktieri Mārtiņu Upenieku.

Toms Antons, Lielvārdes novada Jauniešu domes vadītājs, informē, ka šādas tikšanās ar populāriem cilvēkiem, kuri ar savu piemēru var iedvesmot, notiek jau ceturto gadu. 


"Mārtiņš Upenieks ir viens no mūsu populārākajiem un mīļākajiem aktieriem," tā uz vaicājumu – kāpēc izvēle kritusi uz Mārtiņu Upenieku – atbild Toms, atklājot, ka arī pats vēlas kļūt par aktieri un papildus iedvesma, tiekoties ar profesionāli, būs īsti laikā. 


Sagatavotajā prezentācijā klātesošie guva ieskatu par lomām, kurās gados jaunais aktieris (M.Upenieks dzimis 1989.gada 27.augustā Limbažos) jau paspējis nospēlēt. 


M.Upenieks Lielvārdē nav pirmo reizi. Vēl mācoties Latvijas Kultūras akadēmijā, šeit spēlēta dramaturga Gunāra Priedes izrāde. Jaunieši vēlējās uzzināt, kāds bijis aktiera ceļš no bērnības līdz tagadnei. 


Izrādās, ka par aktieri nereti kļūst nejaušības pēc un novērots arī, ka tie, kuri no mazām dienām par to vien sapņojuši, galu galā sevi atrod pavisam citā profesijā.


M.Upenieks jau sarunas sākumā brīdina, ka nelabprāt intervijās un tikšanās reizēs stāsta par tīri personiskām lietām. 


"Jo mazāk par aktieri kaut ko zina, jo labāk," tāds ir viņa uzskats, jo lieki priekšstati traucējot uztvert šobrīd skatāmo. Arī seriāli, kuros aktieris filmējies – "Saplēstā krūze", "Svešā seja", "Viņas melo labāk' – dara savu. Ja spēlētā loma ir negatīva, ir gadījies dzirdēt pārmetumus, un sveši bērni baidās nākt klāt, ja ierauga nesenā seriāla varoni uz ielas vai veikalā. Nu ir nolemts kādu laiku jaunos seriālos nepiedalīties. 


"100 g iedvesmas" vakara varonis atcerējās savas sajūtas, kārtojot iestājeksāmenus Kultūras akadēmijā, kas ilga veselas četras dienas. Sajūtas joprojām ir dzīvas, jo pārāk daudz bijis likts uz spēles.


M.Upenieks atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem, ļāvās pašfoto un kopbildei ar pasākuma dalībniekiem, pateicās par uzaicinājumu uz Lielvārdi un aicināja apmeklēt Dailes teātra izrādes.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43745

25. aprīlī, 08:10, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet