Atgriezties pie raksta

Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novada jaunieši pierāda, ka kopā var labāk Foto

3.maijā Lielvārdes novada Kultūras centrā notika jauniešu forums "Kopā varam labāk", kurā piedalījās teju 150 dalībnieku no Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novadiem.

Foruma dalībniekus - aktīvākos, radošākos un draudzīgākos triju novadu jauniešus - uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte. Domes priekšsēdētājas vietniece uzsvēra, ka, lai radītu ideju, pietiek ar vienu cilvēku, bet, lai šo ideju īstenotu, nepieciešama komanda. "Tāds ir šī projekta galvenais mērķis – atrast domubiedrus un censties īstenot ļoti labas idejas jūsu novados. Šī projekta otrs lielākais mērķis – satuvināties ar lēmējvaras pārstāvjiem un gūt priekšstatu par to, ko dara pašvaldību deputāti. Izrādās, ka ne visi jaunieši zina, kas ir deputāts. Daudzi uzskata, ka tā ir profesija. Tie ir dažādu profesiju pārstāvji, kuri savās jomās iegūto pieredzi izmanto novada attīstībā. Arī jums, jaunieši, ir iespēja iegūt profesionālās zināšanas, tās pilnveidot, un varbūt arī kāds no jums kļūs par deputātu."


V.Volonte aicināja jauniešus piedalīties savu novadu pasākumos, kas veltīti Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.


"Izmantojiet šo iespēju paturēt sirdī Latviju kā savu dzimteni, kā visskaistāko valsti pasaulē, un arī caur šo sajūtu turpiniet īstenot savas idejas, kuras ir ļoti interesantas, nepieciešamas un vajadzīgas mums visiem apkārtējiem," vēlēja V.Volonte.


Lielvārdes novada pašvaldība kopā ar Ķeguma novada pašvaldību un Ogres novada Bērnu un jauniešu centru 2018.gada septembrī uzsāka īstenot Erasmus+: Jaunatne darbībā Strukturētā dialoga projektu "Kopā varam labāk". 


"Projekts ir kā turpinājums jau Lielvārdes novada pašvaldības no 2016. un 2017.gadā  īstenotajam projektam Erasmus+ programmas "Jauniešu un lēmumu pieņēmēju dialogs politiskās līdzdalības veicināšanai Lielvārdes novadā "Nāc un runāt sāc!"", kas pierādīja, ka starptautiskie projekti ir būtisks atbalsts jaunatnes jomas attīstīšanai pašvaldībā un neformālā izglītība "mācoties darot" ir ļoti svarīgs stūrakmens aktīvas mūsdienu sabiedrības veidošanā," norādīja projekta galvenā koordinatore, Lielvārdes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste Agnese Vovčenko.  "Projekta "Kopā varam labāk" mērķis ir veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju dialogu, attīstot jauniešu politisko līdzdalību un izpratni par politiskās līdzdalības veidiem un iespējām Lielvārdes novada, Ķeguma novada un Ogres novada pašvaldībās."


Projektā ir ietvertas sešas aktivitātes – strukturētā dialoga tikšanās Ogrē un Lielvārdē, jauniešu apmācības Ķeguma novadā, politiķu ēnošana, grupu projekti un projekta rezultātu popularizēšana – pieredzes brauciens uz kādu no pašvaldībām ārpus šiem trijiem novadiem.


Ja strukturētā dialoga pasākumā Ogrē piedalījās 80 jauniešu, apmācībās – 50, kuri pēc tam darbojās grupu projektos, tad uz forumu bija aicināti vairāk nekā simts jauniešu no visiem trijiem novadiem.


"Lai arī citi jaunieši redzētu, ko dod piedalīšanās šādos projektos un nākotnē arī viņi vēlētos iesaistīties," atklāj A.Vovčenko.


Forumā paveikto projektā prezentēja grupu "Mediji", "Kultūra", "Izglītība/Daugava" un "Labdarība" pārstāvji.


Jauniešiem ideju ir daudz. Grupas "Mediji" pārstāves informēja, ka viņas vēlas izveidot Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novadu jauniešu mediju jeb vietni, kurā tiktu apkopoti informējoši, izglītojoši un arī izklaidējoši video materiāli par jauniešu dzīves aktualitātēm, notikumiem, pasākumu  aizkulisēm, kā arī jauniešu iedvesmas stāstiem. "Šis medijs jeb vietne būtu kā informācijas avots visiem jauniešiem, kuri dzīvo šajos novados. Tas kalpotu arī kā vizītkarte citu novadu jauniešiem, nodrošinātu vērtību apzināšanos gan jauniešu, gan citu vecuma grupu iedzīvotāju vidū, kā arī ļautu pašiem jauniešiem praktizēties medijpratībā. Satura radīšanā plānots iesaistīt arī citus jauniešus," stāsta Lielvārdes novada Jauniešu domes pārstāve Lāsma Ločmele.


Grupas "Mediji" dalībnieces guva arī pirmās praktiskās iemaņas mediju darbā, piedaloties RE:TV sižeta veidošanā. Jaunietes kā pozitīvu sadarbību min arī viesošanos Ķeguma novada pašvaldībā, kur domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde iepazīstināja projekta dalībnieces ar pašvaldības darbu, kā arī ļāva iesaistīties pašvaldības izdevuma "Ķeguma Novada Ziņas" veidošanā.


Grupas "Labdarība" dalībnieki iecerējuši Lielvārdē, Spīdalas saliņā, organizēt Talantu šovu. "Šovā aicināsim piedalīties jauniešus, kuri varēs demonstrēt savus talantus. Ieeja šovā būs par ziedojumiem, kas tiks nodoti Ogres Dzīvnieku patversmei," stāsta grupas dalībnieks, Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas 1.kursa audzēknis Kristiāns Graudiņš. 


Viens no lielākajiem pasākumiem, ko plāno organizēt projekta dalībnieki, ir Jauniešu diena Ogrē augusta nogalē.


Forumā norisinājās ari grupu darbnīcas, kurā piedalījās mentori un politiķi. Grupā "Kultūra" darbojās Ogres novada domes deputāts Jānis Iklāvs.


"Vislabākais, ja ir ideja. Ja jaunietis iedegas par šo ideju, tas ir tikai laika jautājums, līdz viņš to sasniegs. Īpaši, ja viņš var atrast domubiedrus, kas ir līdzīgi domājoši, jauniešu vidū. Jaunietis jaunieti vienmēr pavilks ātrāk," saka J.Iklāvs. "Vienīgais, ko es varu novēlēt, lai nemazinās degsme. Tas būs tāds labs grūdiens nebaidīties uzņemties atbildību, kas mūsu valstī cilvēkiem katastrofāli pietrūkst. Šī ir laba dzīves skola, ko mācību iestādē īsti neiemācīs. Mums katram ir mugursoma, ko mēs neredzam, bet mēs tajā krājam savu pieredzi, cilvēkus, labos un sliktos darbus. Es domāju, ka pēc šī projekta katrs savā mugursomā būs ielicis gana daudz."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43813

2019. gada 3. maijā, 18:41, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>Ints • 2019. gada 5. maijā, 18:42
Galīgi garām!!! "Augstākā" izglītība - vecā džagas nopirkta, skolā mācījās uz knapiem trijniekiem (tolaik, pēc 5 ballu sistēmas), gļēvs tukšpauris ar nespēju patstāvīgi spriest, noformulēt domas un pieņemt lēmumus. Faktiski viņu vada un visu izlemj vecais džaga. Helmanim ir dzelžains tvēriens, ar kādu gļēvais un aprobežotais džagulēns nekādi nevar lepoties. Patlaban viņš kopā ar savu sulaini rūdi tikai mēģina pielīferēties helmanim, lai izkaulētu sev kādu nebūt amateli pēc teritoriālāsa reformas Ogres novada domē. Ja vispār tiks ievēlēts, jo Ogres novads nav Ķegums, kur vecais džaga par sīknaudu uzpirka lumpeņu balsis, pie tam tās nebūt nebija tik daudz nepieciešamas, kā tas būs Ogres novadā.
Ints • 2019. gada 4. maijā, 21:43
Džagulēns = topošais Helmanis. Precīza kopija. Spēcīgs raksturs, talantīgs vadītājs, laba izglītība, ārkārtīgi viltīgs un izveicīgs, spēj sarunāt ar jebkuru jebko, materiāli ļoti labi nodrošināts, topošais miljonārs, tautā mīlēts. Helmanim stiprs konkurents. Nav izslēgts, ka pēc nākamajām vēlēšanām pastums Egilu malā un ieņems viņa vietu. Ja tas tā notiks tad uz ilgu laiku.
Liāna • 2019. gada 4. maijā, 09:36
Visu triju novada jaunieši kopā tad tik ko varēs, ja viņu priekšgalā nostāsies Ķeguma Džagulēns ar savu sulaini Kristapiņu. Tad tiks gāzti kalni!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet