Atgriezties pie raksta

Jumprava svin 760 gadus Foto

Svētku koncerts - "Jumpravai 760" – pulcēja daudzus jumpraviešus un Jumpravas viesus.

Koncertā priecēja Jumpravas Kultūras nama amatiermākslas kolektīvi  - bērnu deju kolektīvs "Rītupīte" - vadītāja Jolanta Kirsanova, jauniešu deju kolektīvs "Jumpraviņa" - vadītāja Aija Ērgle, vidējās paaudzes deju kolektīvs "Saime" - vadītāja Aija Ērgle, jauktais koris "Jumprava" - diriģents Normunds Ķirsis, senās mūzikas vokālais ansamblis "Modus Vivendi" - vadītājs Pēteris Vaickovskis, folkloras kopa "Liepu laipa" - vadītāja Ruta Stepiņa.


Svētkos jmpraviešiem sveicienus sūtija arī Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele: "Jebkuru ciematu, pilsētu un valsti veido tās iedzīvotāji. Jumpravas pagasts ar teju diviem tūkstošiem iedzīvotāju ir lielākais pagasts Lielvārdes novadā. Jumpravā darbojas 8 amatiemākslas kolektīvi, kuri Jumpravas vārdam ļāvuši daudzkārt izskanēt ārpus novada robežām. Vēlos pateikt jumpraviešiem lielu paldies par ieguldīto darbu un sasniegumiem Jumpravas pagasta un Lielvārdes novada attīstībā. Sveicu jūs Jumpravas 760 gadu jubilejā!"


"Mums katram ir sava likteņa zvaigzne -  lielā spožā cerību zvaigzne, sava kluso sapņu zvaigzne un mazās ikdienas gaitu zvaigznītes, kuras tiecas debesīs, līdzi nesdamas mūsu domas, sapņus un ilgas, paceļot mūs iztēles spārnos. Jumprava jums katram ir sava, un vienlaikus visiem kopīga – vieniem tā ir vieta, kur ik rītu steigties darba gaitās, un ik vakaru pārnākt mājās, citiem vieta, kur smelties izglītību un panākumus, vēl citiem tā ir vieta kur veldzēties, gūt spēku, rast mieru un harmoniju. Jumprava nav tikai mājās, tilti, baznīca un ielas, kas tiek kārtotas. Jumpravas pagasta vērtība ir cilvēki, kuri šeit dzīvo un to veido. Novēlu, lai jums Jumpravā ir vieta, kur katru rītu tikties un no sirds vēlēt labu dienu. Jumpravas pagasta dzimšanas dienā vēlu jums prieku – prieku dzīvot, prieku strādāt, prieku sasniegt turību, sadzirdēt vienam otru, spēju mainīties un novērtēt pārmaiņas. Novēlu jums, lai skaisti gan svētki, gan ikdiena Jumpravā. Daudz laimes dzimšanas dienā!" sveicienus Jumpraviešiem sūtīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volante.


Jumpraviešus Jumpravas 760 gadu jubilejas koncertā sveica arī Lielvārdes novada pašvaldības izpilddidektore Inga Reķe: "Jumpravā vienmēr ir dzīvojuši čakli, darbīgi, gudri un talanīgi cilvēki. Lai pagasts attīstītos un augtu, es gribētu vēlēt Ievas Akurateres dziesmas vārdiem – Pagasts augs un attīstīsies tik, cik uz mūsu kalniem un pakalniem būs uguntiņu, tik, cik cilvēku un māju būs, tik ,cik bērnu šeit ies skolā. Es jums visiem Jumpravas 760 dzimšanas dienā novēlu, lai jums patīk dzīvot Jumpravā un lai šeit vienmēr būtu jūsu mājas, kur atgriezties, lai pagastam ir izaugsme nākotnē." 


"Jumpravai jumpravieši ir vieslielākā rota. Man ir lepnums par kultūras nozari Jumpravā, jo viss, kas tiek darīts, ir no sirds, man ir prieks par Jumpravas amatiermākslas kolektīviem, kuri darbojas aktīvi, un ir prieks par kolektīvu vadītājiem, kuriem amatierkolektīvu vadīšana tiešām ir sirdsdarbs. Pastāvēs tas, kas spēs mainīties, un simbols "Rīta zvaigne" ir tas, kurš spēj mums dot šo mainību, taču mainoties, mums ir jāsaglābā tās vērtības, kas mūs allaž notur, un dod mums piederības sajūtu," svētkos sveica Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule.


"Paldies Lielvārdes novada administrācijai par laba vēlējumu Jumpravai un jumpraviešiem. Šī ir vieta, kur mūs ir ielicis liktenis kā zīmi un liecību par mūsu dabiem, tādēļ darīsim visu to labāko, lai tas atspogulojas pēc 10, 100 un pat vēl vieniem 760 gadiem. Paveiktais šobrīd un plānotie projekti nebūtu iespējami, ja nebūtu ticības un vēlmes tiekties pēc sasniegumiem. Vēlos izteikt arī lielu pateicību Jumpravas pagasta pārvaldes darbiniekiem un amatierkolektīviem par ieguldīto darbu svētku tapšanā. Novēlu viesiem patīkamu un jaukus svētkus," vēlēja Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Samsons.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/44201

2019. gada 7. jūlijā, 14:19, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet