Atgriezties pie raksta

Pie lielvārdiešiem novada svētkos ciemojas Nacionālo bruņoto spēku karavīri Foto

27.jūlijā Lielvārdes novada svētku ietvaros norisinājās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēku ekipējuma un tehnikas demonstrējumi.

"Pēc pozitīvām un jūsmīgām atsauksmēm par Gaisa spēku simtgades svinībām, kuru laikā tika sniegti paraugdemonstrējumi, mēs uzaicinājām karavīrus uz novada svētkiem, jo ne visi interesenti 8.jūnijā varēja pabūt Aviācijas bāzē. Mums jau izveidojusies laba un noturīga sadarbība daudzu gadu garumā, un Gaisa spēku pārstāvji ir bieži viesi gan novada svētkos, gan arī citos pasākumos," stāsta Lielvārdes novada Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Santa Zača-Ūdre.


Gaisa spēki nodrošina valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, piedalās cilvēku un dažādu objektu meklēšanas vai glābšanas darbos, tāpēc daudzi svētku apmeklētāji izmantoja izdevību iejusties glābēju ādā, proti, uzģērbt mugurā karavīru ietērpu, ar kādu viņi dodas pildīt uzdevumus.


Viens no aktīvākajiem interesentiem bija Andis Jankovskis: "Esmu jau paguvis iemācīties, kā jāuzvelk formas tērps, bet vēl noteikti ir virkne zināšanu, kas karavīram noteikti jāapgūst. Kādreiz arī pašam bijusi interese par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Šobrīd ir darbs, bet, kas zina, dzīve var visādi iegrozīties. Katrā ziņā ļoti pozitīvi vērtēju, ka novada svētku organizatori sagādājuši šādu iespēju". A.Jankovskis ir biedrības "Visa veida kustība" aktivitāšu atbalstītājs un dalībnieks. Pirms iepazīšanās ar NBS Gaisa spēku ikdienu A.Jankovskis bija paguvis piedalīties strītbola sacensībās, kur kopā ar savu komandu izīnīja 2.vietu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/44312

2019. gada 27. jūlijā, 22:56, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Fakts • 2019. gada 30. jūlijā, 22:20
Tie nav karavīri. Tie ir dīkdieņi, kuri saņem nesliktu atalgojumu par nekā nedarīšanu. Ja sāktos karš, šie diegabikši pirmie aizlaistos.
visu par Latviju • 2019. gada 28. jūlijā, 14:29
iz skatās iespaidīgi, BET VAI nevarējāt operatīvi un ātri nākt palīgā Iekšl. min. policistiem !?! Arī Viņiem ir bērni, kuru tēvi vēl ir dzīvi , pateicoties laimīgai NEJAUŠĪBAI UZ 50km garās šosejas !!! ....vārdu trūkst---pabriks & Co naudā //peldās// !!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet