Atgriezties pie raksta

Lielvārdes centrs "Lielvārdi" aicina uz izglītības interešu pulciņiem

Jaunais mācību gads jau tepat pie durvīm! Laiks skolēniem padomāt, kā un ar ko pēc skolas papildināt savu ikdienu un zināšanu klāstu! Pieteikšanās uz pulciņiem "Lielvārdos" ir sākusies! "Lielvārdi" piedāvājumā ir gan dažādi tehnoloģiju jomas pulciņi, gan arī vērtīgas pulciņu nodarbības Mārītes Montesori Mājā! Pieteikšanās norisinās elektroniski centra mājas lapā līdz 5. septembrim un pirmās pulciņa nodarbības norisināsies jau 9. septembrī.

Jaunums - LEGO Pētnieku klubs


1. - 2. klase


LEGO klubā uzņem skolēnus, kam patīk ienirt LEGO kluču pasaulē un būvēt. Šeit kopā ar vienaudžiem būs iespējams gan radoši izpausties, gan papildināt zināšanas dažādās STEM zinātņu jomās. Katrā nodarbībā kluba biedrus sagaidīs kāds būvēšanas uzdevums, kas dos iespēju attīstīt tādas svarīgas prasmes kā problēmrisināšana, konstruēšana, pacietība, prezentēšana u.c. Kad radošais gars un tehnika satiekas, top brīnumi. 


Trešdienas, 15:30 - 17:00


Nodarbības vadīs pedagogi Elīna Gribuste un asistents Mareks Kristiāns Grizāns


Maksa - 26 EUR mēnesī


Jaunums - micro:bit robotika


3. - 8. klase


micro:bit ir izglītības nozarē populārs programmējams mikrokontrolieris jeb minidatoriņš, kas ir aprīkots ar dažādiem sensoriem un diožu ekrānu. Tas ir īpaši izstrādāts skolēnu izglītošanai programmēšanas un elektronikas jomā. Pulciņā caur vizuālo programmēšanu mācīsies kontrolēt micro:bit minidatoru un meklēs tā praktiskās pielietojuma iespējas reālajā dzīvē, veidojot dažādus projektus.


Otrdienas, 15:30 - 17:00


Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis


Maksa - 26 EUR mēnesī


Tehniskā jaunrade


3.- 12. klase


Daudzpusīgs pulciņš, kurā skolēni apgūs iemaņas darbā ar kartonu, saplāksni, koku un citiem materiāliem, kā arī apgūs pamatzināšanas elektronikā un 3D modelēšanā, lai pēc tam šīs prasmes liktu kopā un radītu dažādus interesantus projektu darbus. Attīstīs bērniem dizaina domāšanu un veidos savas prasmes projektu darbu plānošanā un īstenošanā. Šajā pulciņā noteikti būs nepieciešama pacietība, vēlme mācīties jaunas un ikdienā noderīgas lietas!


Ceturtdienas, 16:20 - 17:50


Nodarbības vadīs pedagogi Edgars Gribusts, Andris Gribusts, Jānis Lūsis


Maksa - 26 EUR mēnesī


Jaunie programmētāji


3. - 6. klase


Apgūstot programmēšanu, bērni kļūst par savas pasaules veidotājiem – arhitektiem, filozofiem, vadītājiem un, galvenais, radošām personībām. Nodarbībās skolēni caur Scratch vizuālās programmēšanas platformu iepazīst mūsdienu tehnoloģijas, attīsta loģisko un kritisko domāšanu.


Pirmdienas, 15:30 - 17:00


Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis


Maksa - 26 EUR mēnesī


Mēroga modelēšana


3.-12. klase


Modelēšanas pulciņā skolēniem būs iespēja apgūt praktiskās zināšanas par to, kas ir diorāmas jeb stenda modeļi, maketi un kā tos izgatavo, pielietojot visdažādākos materiālus, piemēram, smiltis, skaidas, krūmu zarus, sūnas, putuplastu, papīru utt. Mēroga modelisms attīsta mikro-motoriku, radošo domāšanu, iztēli, plānošanu, secīgu un sistemātisku pieeju. Modeļa radīšanas process attīsta zināšanas vairākās zinātnēs – matemātika, ķīmija, fizika, vēsture, zīmēšana.


Pirmdienas, 15:30 - 17:00


Nodarbības vadīs pedagogs Edgars Gribusts


Maksa - 26 EUR mēnesī


Arduino Robotika


4. - 9. klase


Pulciņš skolēniem ar priekšzināšanām programmēšanā. Skolēni turpinās apgūt zināšanas par Arduino platformu un dažādiem elektronikas elementiem - vadiem, slēdžiem, motoriem, sensoriem, kas izmantojami savienojumā ar Arduino mikrokontrolieri. Lai visu iepriekšminēto varētu vadīt un kontrolēt, būs jāapgūst arī programmēšana C/C++ valodā. Rezultātā skolēni varēs iemācīties izveidot dažādus elektronikas un robotikas projektus, kurus ir iespējams praktiski pielietot arī ikdienā.


Ceturtdienas, 16:20 - 17:50


Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis


Vizuālās tehnoloģijas


3. - 7. klase


Pulciņa  mērķis ir iepazīt datorgrafikas programmas, apgūt programmas "Gimp" un "Inkscape" pamatus. Noskaidrot datorgrafikas veidus - rastra grafiku, vektoru grafiku, izzināt programmas darba telpu, logus un paletes, apgūt attēlu izveidi un dokumentu vajadzīgo lielumu iestatījumu, apgūt darba rīkus, apstrādāt foto attēlus, veidot kolāžas, radīt oriģinālas datorgrafikas, veidot burtu kompozīcijas un logotipus, sagatavot datorgrafiku izdrukai un noslēguma izstādei. Skolēniem nepieciešamas pamata iemaņas darbā ar datoru (failu izveide, saglabāšana, kopēšana, meklēšana tīmekļa pārlūkā utmldz.).


Trešdienas, 15:30 - 17:00


Nodarbības vadīs pedagoģe Laila Dambīte.


Maksa - 26 EUR mēnesī


LEGO Mehānika un Robotika


3. - 6. klase


Izmantojot specializētus LEGO konstruktoru komplektus, bērni darbojoties individuāli un pāros pakāpeniski apgūs dažādu mehānismu darbības principus. Šis pulciņš nav domāts kā vienkārša rotaļāšanās ar LEGO klucīšiem, bet gan nopietns darbs pie savu zināšanu, loģiskās domāšanas un konstruēšanas spēju attīstīšanas! Otrais mācību pusgads turpināsies ar robotiku -  LEGO NXT robotu uzbūves apgūšanu, darbības un programmēšanas pamatprincipus un pildīsim dažādus āķīgus uzdevumus, kuru atrisināšanai nepieciešama iztēle, attapība un loģiskā domāšana. 


Piektdienas, 15:30 - 17:00


Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis


Maksa - 26 EUR mēnesī


Mākslas Pētnieki     


5 līdz 7 gadi un 8 līdz 10 gadi


Izzinošās mākslas nodarbības, nelielās grupās kā mākslinieki radošajā darbībā bērni mēģinās un izmēģinās dažādus mākslas stilus, materiālus un tehnikas, iejutīsies mākslas kritiķu lomā, tuvplānā pētot mākslas darbus, kā vēsturnieki caur mākslu iepazīs dažādus laikmetus. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai prasmes kādā no mākslas veidiem!


Trešdienas, 16:00 - 17:30 - skolēni ar pieredzi no iepriekšējā mācību gada


Piektdienas, 15:00 - 16:30 - jaunie skolēni bez priekšzināšanām


Nodarbības vadīs mākslas terapeite Linda Zunde


Maksa - 30 EUR mēnesī


Matemātikas Pētnieki


2.-4. klase


Mācību gada laikā bērniem būs iespēja paskatīties uz matemātiku no citas puses - ar acīm, prātu un rokām, kā arī ielūkoties matemātikas attīstības vēsturē. Caur stāstiem izdzīvosim līniju nosaukumu rašanos, leņķu veidus, figūru veidošanos. Taustīt, zīmēt, locīt ģeometriskas figūras, apgūt to nosaukumus. Jādara viss, lai matemātika rada prieku!


Otrdienas, 15:00 - 16:00 - 2. klase


Trešdiena, 15:30 - 16:30 - 3.-4. klase


Nodarbības vadīs pedagoģes Rudīte Voloha un Ināra Dzērve


Maksa - 24 EUR mēnesī


Abonementa maksa


Jaunajā 2019./20. mācību gadā turpina darboties abonementa maksas princips, kā tas ir citās novada interešu izglītības iestādēs. Audzēknim dalības maksa tiek noteikta par mēnesi neatkarīgi no apmeklēto nodarbību skaita. Maksa par pulciņu nodarbībām norādīta pie katra konkrētā pulciņa. Nodarbībām nepieciešamo materiālu izmaksas iekļautas dalības maksā!


Ilgstošas audzēkņa slimošanas gadījumā (vismaz 4 nodarbības pēc kārtas, uzrādot ārsta zīmi) par atlaidi abonementa maksai jāvienojas ar IIC "Lielvārdi" vadību.


Pašvaldības līdzfinansējums


Šobrīd norisinās sarunas ar Lielvārdes novada pašvaldību par līdzfinansējuma piesaisti. Ja viss izdosies sekmīgi, tad, pateicoties pašvaldības līdzfinansējumam, Lielvārdes novada izglītības iestāžu audzēkņiem maksājums par pulciņa apmeklējumu būs 14 eiro mēnesī.


Līdzfinansējums šādiem pulciņiem nebūs pieejams - Mākslas Pētnieki, Matemātikas Pētnieki.


Atlaides


Ja vienā pulciņā piedalās vairāki vienas ģimenes bērni, katra nākamā bērna abonementa maksai tiek piemērota 10% atlaide.


Nodokļu atlaide


Visas IIC "Lielvārdi" interešu izglītības nodarbību programmas ir licencētas, tāpēc vecāki var saņemt atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā par attaisnotajiem izdevumiem, iesniedzot VID maksājumus apliecinošus dokumentus. Šis nosacījums nav attiecināms uz Logopēdijas, Mākslas un Mūzikas terapijas nodarbībām, kas nav klasificējamas kā interešu izglītība.


Pieteikšanās


Pieteikties uz pulciņa nodarbībām var aizpildot mājas lapā www.Lielvardi.lv publicēto pieteikuma anketu. Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās termiņš līdz 5. septembrim. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/44536

2019. gada 29. augustā, 17:09, Lielvārdes novada jaunumi
lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet