Atgriezties pie raksta

Lielvārdē meklē atbildes, kā padarīt pilsētu jauniešiem draudzīgāku Foto

21.oktobrī koprades telpā "CoLabora" Dizaina domāšanas darbnīcā tikās Lielvārdes novada domes deputāti, pašvaldības speciālisti un aktīvākie jaunieši.

Uz diskusiju, kā padarīt pilsētu jauniešiem draudzīgāku, kā sajust pilsētu caur dažādu cilvēku prizmu, kā līdzdarboties pilsētvides plānošanā un kļūt sadzirdētam, klātesošos aicināja arhitekte, pilsētvides plānotāja, zīmola "Vividly" veidotāja Gunita Kuļikovska.


"Šāda veida aktivitāte mums ir pirmo reizi. Mūsu mērķis ir panākt iedzīvotāju, īpaši jauniešu, iesaistīšanos pilsētvides plānošanā. Parādīt, ka mums ir svarīgs jauniešu viedoklis. Ceram diskusiju gaitā iegūt rezultātus, kurus nodosim pašvaldības rīcībā," atklāj Lielvārdes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Agnese Vovčenko. 


Šī pasākuma idejas autors ir Lielvārdes novada domes deputāts Edgars Gribusts. Kā pavēstīja deputāts, viņu uz šādu iniciatīvu rosinājusi darbošanās Lielvārdes novada domes Attīstības komitejā, kur E.Gribusts pilda komitejas priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, kā arī dalība Vietējo iniciatīvu konkursam iesniegto projektu vērtēšanas žūrijas  sastāvā. "Šos projektus raksta pieaugušie, vadoties pēc savām vēlmēm un pieredzes. Mēs esam ieinteresēti, lai novada jaunieši vairāk iesaistītos pilsētvides veidošanā, jo tieši jaunieši ir tie, kuri visvairāk izmanto pilsētvides sniegtās iespējas."


Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas projektu vadītāja Madara Malahovska uzsver, ka klātienes diskusijas ar jauniešiem ir ļoti vērtīgas, jo anonīmas aptaujas nesniedz gaidīto rezultātu, kas būtu noderīgs projektu rakstīšanā un īstenošanā.


Arī Lielvārdes novada domes deputāts Jānis Lūsis pārliecināts, ka jauniešiem noteikti jāiesaistās dažādu pašvaldības projektu izstrādāšanā, procesu virzīšanā un lēmumu pieņemšanā.


"Jaunieši paši vislabāk zina, ko viņi vēlas. Tā ir ļoti laba iespēja arī uzkrāt pieredzi projektu veidošanā, mācīties prasmes veidot sadarbību ar citiem, attīstīties. Tie jaunieši, kuri darbojas, viennozīmīgi ir ieguvēji – iegūst pieredzi, kontaktus, nokļūst apritē, un līdz ar to viņiem vieglāk saprast, ko viņi vēlas darīt nākotnē. Aktīvākie jaunieši nākotnē arī paši kļūs par deputātiem un pieņems lēmumus," norāda J.Lūsis.


Pēc G.Kuļikovskas prezentācijas un lekcijas par pilsētvides plānošanu un iedzīvotāju iesaistes iespējām, balstoties uz vairākiem projektiem Rīgā un urbāno sporta veidu kultūras mijiedarbību ar arhitektūru un pilsētvidi, diskusijas dalībnieki sadalījās grupās un devās Lielvārdes ielās. 


Katra komanda iejutās kādas atšķirīgas sociālās grupas lomā. Viena komanda pētīja pilsētvidi noteiktā maršrutā no jauniešu, kuri nodarbojas ar urbānajiem sporta veidiem, viedokļa, cita uz pilsētu centās paraudzīties no jaunas ģimenes, kura ar maziem bērniem dzīvo "Avotu" masīvā, skatu punkta, bet trešās komandas uzdevuma varone – studente, kura mācās un strādā attālināti un ārpus mājas uzturas samērā reti.


"Būtiski saprast, ka mēs pilsētā nedzīvojam vieni paši un pārstāvam dažādas grupas. Komandu dalībniekiem ļoti uzmanīgi jāvēro ceļā pieredzētais un jānāk ar konkrētiem priekšlikumiem, kas šajā posmā būtu jāuzlabo," skaidro G.Kuļikovska.


Deputāts E.Gribusts norāda, ka šajā aktivitātē iegūtie rezultāti noderēs arī citos pašvaldības projektos, un šīs idejas varēs izmantot ilgtermiņā pašvaldības funkciju īstenošanā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45011

2019. gada 21. oktobrī, 22:51, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet