Atgriezties pie raksta

Lielvārdē pirmo reizi notikusi "Motivācijas nakts" jauniešiem Foto

26.oktobra vakarā Lielvārdē koprades telpā "CoLabora" pulcējās jaunieši, kuri bija ieradušies uz biedrības "Visa Veida Kustība" projekta "Visa Veida Motivācija" pirmo aktivitāti "Motivācijas nakts". 

"Projekta mērķis ir iesaistīt jauniešus ārpus formālās izglītības aktivitātēs, kas pilnveido viņu fizisko un garīgo attīstību, kā arī palīdzēt jauniešiem, kuriem ir risks priekšlaicīgi pamest mācības. Ar projektā ietvertajām aktivitātēm vēlamies viņus ieinteresēt turpināt izglītoties un sevi attīstīt", norāda biedrības "Visa Veida Kustība" projektu koordinatore Zita Bērziņa. ""Motivācijas nakts" ir pirmā projekta aktivitāte, lai jaunieši saprastu, ko mēs darīsim visā projektā, un būtu gatavi iesaistīties, motivēties."


Uz projekta pirmo aktivitāti bija ieradušies 25 Lielvārdes novada jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kuri mācās Lielvārdē, Ogrē un Rīgā.


Pēc lektora Alekša Daumes aizraujošās nodarbības par pārmaiņu domāšanas stratēģiju un uzņēmības vairošanu, jaunieši meklēja atbildes uz jautājumiem par empātiju, pieklājību, karjeras izvēli, sevis izzināšanu, kā arī skatījās iedvesmojošas filmas par cilvēkiem, kuri sekojuši saviem mērķiem un kaut ko sasnieguši.


Projekts "Visa Veida Motivācija", kas aizsākās 9.septembrī, ilgs līdz nākamā gada 2.aprīlim. Tā īstenošanas laikā paredzētas vēl vairākas aktivitātes. Viens no pasākumiem – "Pica ar skolotāju", kurā plānots iesaistīt Lielvārdes izglītības iestāžu audzēkņus. Tā mērķis ir uzlabot vidi skolās, lai jaunieši priekšlaicīgi nepamet mācības.


"Kad būs piemirsusies šī "Motivāciju nakts", un atkal būs nepieciešama motivācija, mēs jūs aicināsim ārā, lai rūdītu ķermeni un prātu," jauniešiem teica Z.Bērziņa. 


Rūdīšanās skolā plānotas četras nodarbības, kas norisināsies ārpus telpām - stadionā un peldvietā.


"Ne tikai pieaugušajiem, bet arī jauniešiem nepieciešams ikdienā iziet ārpus savas komforta zonas, jo to darot, mēs sevi sagatavojam normālai ikdienai. Rūdīšanos var veikt, ievērojot noteiktu režīmu, ritmu. Visvienkāršākais ir fiziski norūdīt ķermeni. Populārākie veidi – auksts ūdens, kontrastduša, āliņģis, ledus vanna. Nodarbību laikā jauniešiem būs iespēja ne tikai izmēģināt ziemas peldi āliņģī, bet arī staigāšanu pa oglēm. Rīgā jau labu laiku darbojas Rūdīšanās skola, kuras pieredzi vēlamies pārņemt arī Lielvārdē,” stāsta Rūdīšanās skolas vadītājs Agris Pikšens.


Projekta noslēguma daļā paredzēts nodarbību cikls "Ievēlies un izdari!". Z.Bērziņa uzsver, ka jaunieši tiks rosināti ne tikai kaut ko apņemties izdarīt jaunajā gadā, bet šo apņemšanos strukturizēti uzrakstīt neliela projekta veidā un nonākt līdz reālam rezultātam.


Projekta gaitā var pieteikties arī jauni dalībnieki. Jaunieši, kuriem ir interese par projektu, var pievienoties jebkurai no aktivitātēm.


Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" (PuMPuRS)".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45046

2019. gada 26. oktobrī, 22:59, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

pica • 2019. gada 27. oktobrī, 11:30
uz picu varētu būt visvairāk dalībnieku

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet