Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada sieviešu biedrība "Iespēja" sagādā novadniekiem jaunas iespējas Foto

25.oktobrī Lielvārdes novada Sociālā dienesta Sociālās aprūpes Dienas centrā ikviens interesents, mākslinieku Ināras un Agra Liepiņa pavadībā, varēja doties neklātienes ceļojumā uz Maroku.

Baudot īpaši saldu piparmētru tēju, kā to pieņemts darīt Marokā, un klausoties stāstus par zemi, kur lietus līst divreiz gadā un šī iemesla dēļ upēm nav tiltu, austrumu tirgotāju uzmācību un iebraucēju aizsardzībai speciāli izveidoto Tūrisma policiju, daudzām citām eksotiskām lietām, laiks paskrēja nemanot un katrs pasākuma apmeklētājs devās mājās ar jauniem iespaidiem.


Iepazīstināšana ar ceļojumu stāstiem par piedzīvoto  dažādās pasaules valstīs ir tikai neliela daļa no Lielvārdes novada sieviešu biedrības "Iespēja" aktivitātēm, kuras orientētas uz sieviešu praktisko izglītošanu, veselīga dzīvesveida popularizēšanu, ģimenisko vērtību saglabāšanu, dzīves kvalitātes uzlabošanos Lielvārdes novada iedzīvotājiem.


Viens no pēdējiem lielākajiem biedrības īstenotajiem projektiem ir Lielvārdes novada domes atbalstītais "Vietējo iniciatīvu konkursa" projekts "Zooterapija bērnu attīstībai un veselībai", lai veicinātu iedzīvotāju interesi rūpēties par savu fizisko un psiholoģisko veselību iepazīstinot ar dzīvnieku pozitīvo ietekmi un sniedzot priekšstatu par zooterapiju, kā unikālu rehabilitācijas un attīstības metodi.   


"Šobrīd esam sākuši gatavoties tradicionālajai Ziemassvētku dāvanu akcijai novadā dzīvojošiem bērniem-invalīdiem. Lielvārdes novadā aptuveni ir 20-30 bērnu ar īpašām vajadzībām. Ziemassvētku paciņu gatavošanā piedalās gan biedrība, gan ziedotāji. Uzņēmēji akcijā dažkārt iesaista arī savus darbiniekus, aicinot sarūpēt apsveikuma kartīti un kādu mazu dāvaniņu," stāsta biedrības "Iespēja" pārstāve Lelde Lūse. "Dāvaniņas bērniem uz mājām nogādā Rūķis un viņa pavadonis. Bērni nereti sēž pie loga un gaida ciemiņus. Tas ir ļoti emocionāls brīdis gan saņēmējiem, gan arī dāvaniņu sarūpētājiem."


Lielvārdes novada sieviešu biedrība "Iespēja" izveidota 2011.gadā, apvienojoties Māmiņu un Rokdarbnieču klubiņiem. Sieviešu biedrībā darbojas vairāk nekā desmit dažādu profesiju dāmas, tostarp uzņēmējas un pašvaldības iestāžu darbinieces. Biedrības atbalstītāju pulkā ir arī draugi un ģimenes locekļi.


"Aizņemtības dēļ mums nav tālejošu plānu, bet turam acis vaļā, un tiklīdz gadās lieliska iespēja, tā mūsu biedrība to izmanto novada iedzīvotāju labā. Mūsu mērķis ir sagādāt iespējas ne tikai sev, bet arī citiem," norāda L.Lūse.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45051

2019. gada 27. oktobrī, 14:47, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet