Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada radošās studijas "OTDIENA" mākslinieces ienes košumu gleznās un dzīvē Foto

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs apmeklētājiem allaž sagādā kādu patīkamu pārsteigumu no mākslas pasaules. Šoreiz tā ir Lielvārdes novada radošās studijas "OTDIENA" gleznu izstāde "Dzīve kā košums".

"Šo gadu muzejā noslēdz vietējās mākslinieces. Protams, tā kā mēs esam Lielvārdes muzejs, ļoti cenšamies atbalstīt vietējās iniciatīvas. Izstādes nosaukums "Dzīve kā košums" ir ļoti piemērots šim tumšajam laikam, jo tieši tagad nepieciešams uzlabot noskaņojumu. Ļoti košās, spilgtās krāsas, kas izmantotas gleznās, rada prieku gan pašiem autoriem, gan skatītājiem," saka izstādes kuratore, Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja. "Lielvārdes radošās studijas "OTDIENA" nosaukumā ietverti vārdi "ota" un "diena". Cilvēki, kuri nebūdami profesionāli mākslinieki un pārstāv dažādas profesijas, vienreiz nedēļā bauda gleznošanas prieku. Studijā darbojas arī mūsu kolēģe Jolanta Roga. Šajā izstādē aplūkojami arī viņas darbi, un mēs ar to ļoti lepojamies".


Jolantai Rogai, kura ikdienā ir Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā krājuma glabātaja, tāpat kā vairāk nekā citām desmit Lielvārdes dāmām pirmdienas vakari pieder gleznošanai.


"Radošo studiju apmeklēju jau otro gadu. Esmu strādājusi par sākumskolas skolotāju, un man ir tuva zīmēšana un māksla, bet mūsu studijā darbojas arī dāmas, kurām nav it nekādas saistības ar mākslu. Studijā varam paņemt otas un gleznot savam priekam. Tā ir vieta, kur ikdienas rūpes un stresu var pārvērst krāsu priekā. Studijas vadītāja Aiga Kriņģele mūs pamāca, ko un kā darīt, bet galvenais ir kopā būšanas prieks," atklāj J.Roga. "Mēs gaidām pirmdienas vakarus, kad varam sanākt kopā, parunāties, pajokot, pamieloties ar pašceptām kūkām, padalīties iespaidos par kādu jaunu izstādi, un tajā pašā laikā radīt kaut ko skaistu. Mūsu gleznas ir brīnišķīga dāvana tuviniekiem, radiem un draugiem."


Radošā studija "OTDIENA" izstādes rīko reizi gadā. Katru reizi tiek izvēlēta jauna tēma. Pagājušajā gadā gleznās tika atainoti ceļojumu iespaidi, savukārt šī izstāde "Dzīve kā košums" ļauj to autorēm izpaust savu krāsu prieku.


Lielvārdes novada svētku laikā izstādi "Dzīve kā košums" varēja aplūkot Lēdmanes Tautas namā, bet novembrī un decembrī tā būs skatāma Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā. Tā ir tradīcija, ka Lielvārdes mākslinieces ar savu veikumu iepazīstina mākslas cienītājus visā novadā. Jāpiebilst, ka viņu talants ir pamanīts un novērtēts, jo dažas no gleznām, kas bija izstādē Lēdmanē, līdz Andreja Pumpura Lielvārdes muzejam nav nokļuvušas – tās ir pārdotas vai uzdāvinātas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45187

2019. gada 9. novembrī, 21:28, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet