Atgriezties pie raksta

Lāčplēša dienas lāpu gājiens Lielvārdē

11. novembrī Lielvārdē, Lāčplēša laukumā cilvēki pulcējās, lai dotos kopējā Lāpu gājienā līdzi ņemot sveces vai lāpas.

Lāpu gājienā piedalījās gan skolēni, gan ģimenes ar bērniem, gan ikviens, kuram patriotisms sirdī. Gājiens noslēdzās pie Lielvārdes novada Kultūras centra, kur uz Spīdalas saliņas visus klātesošos ar dziesmām priecēja Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzes karavīri un zemessargi.


Pasākuma uzrunu teica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, kura veltīja īpašus vārdus tiem, kuri nolika savas dzīvības par mūsu brīvību un aicināja godināt tos, kuri sargā mūsu brīvību un neatkarību šodien. Santa Ločmele savā uzrunā sacīja: "100 gadi Latvijas armijai, nu jau tūlīt svinēsim 101 gadu valstī. Daudz vai maz.. ko nosaka gadu skaitlis? Vai lielais ieguvums tomēr ir neatkarīga un brīva Latvija. Par to mēs šodien aizdedzam sveci, kā gaismu piemiņai un kā gaismu un ceļa rādītāju paši sev. Lai neapjuktu, lai nepazustu, lai turpinātu godāt savu valsti un sargāt tās brīvību. Mēs, Lielvārdē, varam justies mazliet drošāki, jo mūs vārda tiešā nozīmē sargā NBS Aviācijas bāze. Mums ir lieliska sadarbība ar zemessardzi, mums ir ļoti aktīvi jaunieši, kas iesaistās jaunsardzes kustībā. Tas viss liek mums justies īpaši un droši par Latviju, jo mūsu sirdīs dzīvo Latvija."


Lielvārdes novada dome pateicās Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzes kolektīvam un Zemessardzes 54. inženiertehniskajam bataljonam par veiksmīgu sadarbību un nozīmīgu ieguldījumu Lielvārdes novada jauniešu patriotiskajā audzināšanā. Pasākuma laikā uzrunu teica arī Austrumeiropas politikas pētījuma centra valdes priekšsēdētājs un LU Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks Ainārs Lerhis, kurš īsumā pastāstīja par vēstures notikumiem tālajā 1919. gada 11. novembrī.


Pasākuma noslēgumā visi vienojās kopīgā dziesmā, izpildot latviešu tautas dziesmu "Pie Dieviņa gari galdi". Pēc tam klātesošie tika laipni aicināti sildīties ar siltu tēju un dziedāt dziesmas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45203

2019. gada 12. novembrī, 11:28, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet