Atgriezties pie raksta

Otrā Advente Lielvārdē izskan ar franču senās mūzikas ansambļa koncertu "Nakts Versaļā" Foto

8.decembra pievakarē daudzi lielvārdieši nelaida garām iespēju Lielvārdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā sveču gaismā dzirdēt izcilo baroka mūzikas ansambli "Les Ombres" no Francijas, kura nosaukums tulkojumā no franču valodas nozīmē "Ēnas". 

Klausītāji kopā ar ansambli "Les Ombres" ceļoja laikā, lai izjustu burvīgu Versaļas pils noskaņu, baudot mūziku, ko savulaik klausījies karalis Luijs XIV un viņa galms. 


Ansambļa mūziķi specializējušies baroka mūzikas repertuārā un Marēna Marē, Fransuā Kuperēna un Žana Batista Lullī skaņdarbus atskaņo uz vēsturisko instrumentu kopijām.


Koncertā muzicēja: Mailisa Devilutrē (soprāns), Benžamēns Gaspons (traversa flauta), Andreass Linoss (viola da gamba), Etjēns Galetjē (teorba)


Baroka mūzikas koncertu rīkoja Lielvārdes novada Kultūras centrs sadarbībā ar Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolu un Francijas institūtu Latvijā.


"Šis ansamblis Lielvārdē koncertē pirmo reizi. Kultūras centrā mēs nevaram uzņemt šāda līmeņa māksliniekus, tāpēc koncerts notiek luterāņu baznīcā," saka Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule. "Tā būs brīnišķīga dāvana lielvārdiešiem, sagaidot Ziemassvētkus."


"Mūsu baznīcā ir aktīva koncertdzīve, bet šie ir īpaši mākslinieki, par kuriem mēs ļoti priecājamies. Jāteic, ka mūsu baznīcā ir viesojušies daudzi senās mūzikas izpildītāji, bet šāds ansamblis muzicē pirmo reizi. Esam pateicīgi par iespēju, ka varēsim dzirdēt franču senās mūzikas koncertu," atklāj Lielvārdes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš.


Draudzes mācītājs piebilst, ka katru Adventes svētdienu Lielvārdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā dievkalpojumus pavada muzikāli priekšnesumi.


"Otrās Adventes svētdienā mūzika baznīcā skan bagātīgi. Tas šodien jau ir trešais koncerts. Dievkalpojumā muzicēja Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas  audzēkņi un pedagogi, bet pēc dievkalpojuma -  Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu koncerts, nākamsvētdien, 15.decembrī, uzstāsies draudzes vokālais ansamblis "Laudate", bet 22.decembrī – jauktais koris "Loja" no Salaspils," stāsta I.Dāboliņš.


Koncerta noslēgumā Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa pateicās mūziķiem par izcilo sniegumu , bet Lielvārdes novada Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Līga Cerbule katram dāvināja Auseklīti - rīta zvaigzni, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45445

2019. gada 9. decembrī, 00:15, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet