Atgriezties pie raksta

Jumpravas un Lēdmanes skolēni iepazīst animācijas profesijas Foto

Eiropas Sociālā fonda projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 26. novembrī Jumpravas pamatskolā viesojās biedrība "Multenkulten". 

Nodarbības apmeklēja Jumpravas pamatskolas 4., 5. un 6.klases skolēni, kā arī 5. un 6.klases skolēni no Lēdmanes pamatskolas. Nodarbības bija sastādītas pēc principa – iepazīsti, izproti, radi pats!


Nodarbības pirmajā daļā dalībnieki noklausījās lekciju par dažādām profesijām animācijā. Lekciju papildināja grafiskais materiāls - fotoreportāža, kas paskaidroja katras profesijas specifiku, un animācijas filmu fragmenti. Vizuālo materiālu papildināja stāstījums par darbu, ko veic katras profesijas pārstāvis, kā arī neliels stāstījums par katru konkrēto personu, kura raksturo šo profesiju un strādā Latvijā. Varoņi bija izvēlēti tā, lai pēc iespējas labāk izskaidrotu savas profesijas daudzslāņainību.


Piemēram, kā filmu mākslinieks aplūkots Reinis Pētersons, kurš ne tikai zīmē tēlus un fonus filmām, bet arī ir bērnu grāmatu ilustrators, scenogrāfs un grafiskais dizainers. Lekcijas struktūra bija pakārtota animācijas filmas izveides procesam, kas skolēniem ļauj uztvert animācijas veidošanas kopskatu. Lekcijas laikā tika apskatītas dažādas Latvijas animācijas studijas, kurās strādā dažādās animācijas tehnikās.


Nodarbības otrajā daļā dalībnieki redzēto izmēģināja paši, darbojoties stop motion un zīmētās animācijas tehnikās un praktiski izmēģinot, kā tas notiek praksē, tādējādi apgūstot scenārija, kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus.


 Pedagogs karjeras konsultants Gunita Ūbele

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45451

2019. gada 9. decembrī, 11:52, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet