Atgriezties pie raksta

Lielvārdiete Ilze Kloviņa aizejot pensijā piepilda bērnības sapni Foto

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā 7.janvārī tika svinīgi atklāta Ilzes Kloviņas jubilejas gleznu izstāde "Ceļojumu romantika".

Par Ilzes Kloviņas darbiem priecājušies skatītāji gan Lielvārdē, gan Rīgā. Jau piecpadsmit gadu I.Kloviņa ir Tautas mākslas studijas "Mazā Ģilde" dalībniece. Divreiz nedēļā māksliniece mēro ceļu uz nodarbībām Rīgā, lai pilnveidotu savas prasmes. Katru gadu VEF Kultūras pilī skatāma Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde, kur redzami arī Lielvārdes mākslinieces darbi. Kā atklāj I.Kloviņa, viņai bijušas vairākas izstādes Lielvārdes novada Kultūras centrā, bet muzejā darbi izvietoti pirmo reizi.


Šoreiz izstāde veltīta ceļojumu tematikai. Izstādē redzamie darbi atsauc atmiņā Toskānu, Venēciju, Spāniju, Baikāla ezeru… "Nevarētu teikt, ka gleznās attēlota kāda konkrēta vieta, drīzāk tā ir romantika un sapņi. Vienā no gleznām attēlots kalns Japānā. Jāatzīst, ka tur vēl neesmu bijusi. Tas ir mans sapņu ceļojums, ko varbūt kādreiz paveiksies īstenot dzīvē," stāsta māksliniece.


Iedvesmu Ilze Kloviņa gūst ceļojumos ar autobusu, jo garajos pārbraucienos pa autobusa logu var vērot gan Latvijas, gan citu valstu brīnišķīgos dabas skatus. I.Kloviņa ir aizrautīga ceļotāja.


"Gleznošana ir mans bērnības sapnis. Mācījos toreizējā Gulbenes rajona Kalnienas septiņgadīgajā skolā. Saņēmu uzslavas, ka man padodas zīmēšana. Tapa portreti, zīmējumi skolas sienas avīzei, afišas, apsveikuma kartītes," atminas I.Kloviņa. "Dzīvojām tālu no Rīgas, tāpēc izvēlējos apgūt praktiskāku profesiju. Pabeidzu tirdzniecības skolu. Esmu strādājusi dažādus darbus - par pārdevēju, par kopētāju. Taču neviens no darbiem nebija saistīts ar mākslu. Gleznot sāku tikai tad, kad aizgāju pensijā."


Tieši pensijā Ilze Kloviņa savu dzīvi var uzskatīt par pilnvērtīgu, jo var piepildīt visas intereses un vēlmes – gleznot, dejot senioru deju kopā "Sidrabotie gadi", spēlēt teātri senioru teātrī "Paši'.


"Dzīves pamatprincips man tagad ir vienkāršs – par dzīvi ir jāpriecājas, jābauda un jādzīvo tā, lai būtu interesanti. Latvijā pazīstamais dakteris Danilāns teicis, ka novaidēt visu mūžu jau nav nekāds prāta darbs. Tāpēc es tā arī cenšos dzīvot – nevaidēt, nežēloties un darīt to, kas patīk. Un, ja kādam vēl patīk, tas, ko es daru, tad tas ir vēl labāk," atzīst I.Kloviņa.


Māksliniecei gandarījumu sagādā arī mazmeitas Renātes izvēlētais ceļš, kura absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, ir grafiķe un pievērsusies animācijai.


Vissirsnīgākos sveicienus izstādes atklāšanas pasākumā I.Kloviņa saņēma no Lielvārdes novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājas Noras Ivanovas un biedrības biedriem, ar kuriem kopā tiek dejots un spēlēts teātris.


N.Ivanova uzsvēra, ka viens no Ilzes Kloviņas lielākajiem pienesumiem pensionāru biedrībai ir mākslinieces zīmētās dekorācijas teātra iestudējumiem, ko atzinīgi novērtē gan režisori, gan aktieri, gan skatītāji.


Arī tiem, kas Ilzi Kloviņu pazīst, bija liels pārsteigums, ka viņa vēl arī nodarbojas ar izšūšanu. 


I.Kloviņu izstādes atklāšanā sveica Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja direktore Anita Streile, kura nolasīja šim notikumam ļoti piemēroto Kārļa Kazāka dzejoli "Krāsas". 


Izstādes atklāšanā piedalījās Lielvārdes novada domes deputāte un Lielvārdes novada sociālā dienesta Sociālā dienas centra vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele: "Es priecājos par katru cilvēku, kurš sevi atradis jebkurā vecumā. Kā saka, vecums – tā ir tikai fasāde, iekšējā pasaulē notiek brīnumu lietas. Un prieks par šo uzdrošināšanos".  


Izstādes atklāšanā koncertu sniedza Intas Saulītes vadītā mūziķu grupa "Olabais". 


I.Kloviņas izstādi "Ceļojumu romantika" Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā varēs apskatīt līdz 31.janvārim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45657

8. janvārī, 15:14, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet