Atgriezties pie raksta

Lielvārdes pilsētas bibliotēka nav tikai grāmatu krātuve Foto

Lielvārdē ar tās bagātajām kultūrvēsturiskajām tradīcijām mīl un lasa grāmatas – katrs ceturtais lielvārdietis ir reģistrētais bibliotēkas lasītājs, bet apmeklējumu skaits ir daudzkārt lielāks. 

"Aizvadītā gada statistika liecina, ka mums ir vairāk nekā 1600 reģistrēto lasītāju. Salīdzinājumā ar 2018.gadu, lasītāju skaits ir audzis. Tas mūs ļoti iepriecina. Uz bibliotēku atrod ceļu arī tie, kuri nav bijuši desmit vai piecpadsmit gadu," stāsta Lielvārdes pilsētas bibliotēkas vadītāja Rita Platpīre. "Veidojas rindas uz grāmatām. Liels paldies grāmatu dāvinātājiem! Lasītāji nes grāmatas, kuras viņiem vairs nav vajadzīgas, un mēs tās apmainām pret bibliotēkas nolietotajām grāmatām. Ļoti laba sadarbība izveidojusies ar Ogres Centrālo bibliotēku, no kuras saņemam grāmatas apmaiņas kārtībā, un citām novada bibliotēkām, lai mūsu lasītāji saņemtu vajadzīgo literatūru."


Lielvārdes pilsētas bibliotēka nav tikai vieta, kur apmainīt grāmatas, izlasīt jaunāko periodiku, saņemt nepieciešamos skenēšanas, kopēšanas un printēšanas pakalpojumus, te var arī atveldzēt dvēseli. 


Bibliotēkas darbinieces gādājot par lasītāju un apmeklētāju garīgo bagātināšanos, regulāri iekārto ne tikai literatūras izstādes, kas veltītas kādai noteiktai tematikai – vēsturiskajiem romāniem, romantiska vai krimināla satura grāmatām - , bet arī veido novadpētniecības, tostarp novadā dzimušiem vai dzīvojošiem literātiem veltītas izstādes. 


Pagājušajā gadā jubilāru godā bija vēsturisko grāmatu autors Agris Liepiņš, ornitologs un rakstnieks Kārlis Grigulis, grāmatu izdevējs Juris Visockis. 145 gadu jubileju pērn svinēja Lielvārdes Tautas teātris, pirms 30 gadiem sāka iznākt "Lielvārdes Novada Ziņas". Izstāžu iekārtotāja, bibliotekāre Gunta Rozenberga, uzsver, ka Lielvārdes pilsētas bibliotēka vienmēr veido novadpētniecības izstādi uz Lielvārdes novada svētkiem. 2019.gadā izstāde bija veltīta Uldevena pils vēsturei.


Neatņemama bibliotēkas sastāvdaļa ir Lielvārdes vai citu novadu mākslinieku izstādes. 


Pagājušajā gadā bibliotēkas apmeklētāji varēja sajūsmināties par Lielvārdes novada mākslinieču Marutas Skudras un Ineses Zaporožecas gleznām, kā arī Ķeguma novada mākslinieces Ainas Zagorskas keramiku. Ogres novadu pārstāvēja fotogrāfe Inese Pūre un Ogres Centrālās bibliotēkas darbiniece Liene Kābele, ar izstādi "Grāmatu otrā dzīve".


Pašlaik Lielvārdes pilsētas bibliotēkā skatāmas divas izstādes – Brigitas Lūses krustdūrienu tehnikā izšūto gleznu izstāde "Krustdūrienu burvība" un Suntažu pieaugušo mākslas grupas "Studija+" darbu izstāde "Baltā ziema".


"Izstādes top sadarbībā gan ar kolēģiem no citām bibliotēkām, gan arī ar lasītājiem. Māksliniece Brigita Lūse ir no Inčukalna novada, un viņu ieteica mūsu bibliotēkas lasītāja," atklāj R.Platpīre. "Lasītāji un apmeklētāji novērtē šīs izstādes. Ja kādu laika posmu nav izstādes, tad apjautājas un gaida, kad būs atkal. Protams, mēs esam bibliotēka, kur pamatā ir grāmatas, bet izbrīvējām vietu arī izstādēm. Mēs cenšamies atsvaidzināt bibliotēku, un lasītājiem tas ļoti patīk."


Lielvārdes pilsētas bibliotēkas darbinieces arī pašas ir ļoti radošas un talantīgas. Bērnu nodaļas bibliotekāre Dace Vecziediņa mazajiem lasītājiem uzbūrusi pavisam citu pasauli, kāda šobrīd valda aiz loga. "Kad ārā pelēks un lietains, baltās pūcītes, sniegavīri un eglītes uzrunā ikvienu apmeklētāju. Uzreiz kļūst labāks garastāvoklis, radot ziemas un Ziemassvētku noskaņojumu," saka R.Platpīre. 


Šajā nodaļā reģistrēti vairāk nekā 700 mazo lasītāju. D.Vecziediņa un viņas kolēģe – vecākā bibliotekāre Ilona Misāne – izprot, ka ļoti būtisks ir tiešais kontakts ar mazo lasītāju, bet ne mazāk svarīga ir vide, kurā bērns iepazīstas ar grāmatu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45658

8. janvārī, 20:48, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zika • 9. janvārī, 16:01
Patiesi. Nosmējos.
bailīgs • 9. janvārī, 12:27
logu rotājumi iespaidīgi, cilvēkam ar vājiem nerviem pustumsā te garām labāk neiet...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet