Atgriezties pie raksta

Lielvārdē apspriež jaunā bērnudārza būvniecību Foto

23.janvāra vakarā Lielvārdes pamatskolā tikās pašvaldības vadība, speciālisti, pedagogi, būvprojekta izstrādātāji un iedzīvotāji, lai apspriestu būvniecības ieceri "Pirmsskolas izglītības iestādes jaunbūve Meža ielā 18A, Lielvārdē, Lielvārdes novadā".

Lai īstenotu jau sen ieplānoto projektu par pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību Avotu ielas rajonā, pašvaldība vēlējās izklāstīt sabiedrībai redzējumu par jauno telpu realizāciju, kā arī saņemt atgriezenisko saiti un uzklausīt ieteikumus par vēl neuzsākto procesu.


Lielvārdes pamatskolas direktors Andis Pētersons, uzrunājot klātesošos, akcentēja, ka nepieciešamība pēc jaunas pirmsskolas izglītības iestādes radusies jau 2007.gadā. Lielvārdes pamatskolā 2002.gadā tika uzsākta arī obligātā piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošana mācībām skolā. 


"Lielvārdes pamatskolā ir ļoti liels izglītojamo skaits. Ņemot vērā, ka skolai jāīsteno arī kompetenču izglītība, mācību procesa īstenošanai, nepieciešamas lielākas un gaišākas telpas," skaidro A.Pētersons. "Mums jādomā arī par vecāku ērtībām. Lielvārdē ir arī būtisks militāro personu skaits. Likumā noteiktajā kārtībā šiem cilvēkiem ir priekšrocības savu bērnu ievietošanai pirmsskolas izglītības iestādēs. Veidojot aptauju, konstatējām to, ka 15% no bērniem ir militāro vecāku atvases. Šie ir trīs galvenie argumenti kādēļ esam izvēlējušies šādu projektu".


Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele uzsvēra, ka ir vairāki iemesli, kādēļ ir piedāvāts šāds koncepts un šī vieta, minot to, ka Avotu ielas rajons ir lielākais daudzdzīvokļu māju rajons, pilsētā pieaug daudzbērnu ģimeņu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzes darbinieku skaits.


"Tā nebūs atsevišķa izglītības iestāde, bet gan Lielvārdes pamatskolai piederošs korpuss, saglabājas arī Lielvārdes pamatskolas administratīvais sastāvs, kas zināmā mērā ļauj ekonomēt nākotnē. Manuprāt, ka ar šīs ēkas celtniecību mēs ne tikai uzlabosim apstākļus bērniem, bet arī uzlabosim apstākļus viņu vecākiem, kuriem šis pakalpojums būs pieejams tuvāk mājām, būs paredzēti arī veselības pakalpojumi. Mums ir svarīgi, lai šajās telpās ir iespēja mobili strādāt, telpas būtu transformējamas un tās varētu maksimāli izmantot, tādējādi ekonomējot arī apkurināmo platību un veidojot šo jaunceļamo ēku ekonomisku. Vēlamies sniegt pēc iespējas kvalitatīvāku pirmsskolas izglītību," norāda S.Ločmele.


Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Inga Reķe iepazīstināja ar statistikas datiem Lielvārdes novadā. Tie liecina, ka novadā samazinās bērnu skaits 5 līdz 6 gadu vecumā, taču pieaug bērnu skaits vecumā no 1 līdz 4 gadiem, līdz ar to palielinās audzēkņu skaits bērnudārzu grupās. Lielvārdes novadā ir aptuveni 70 jaundzimušo gadā.


"Jāteic, ka pirmsskolas izglītība novadā pēdējos gados ir ļoti mainījusies. Mēs neīstenojam tikai pirmsskolas programmu, mums ir arī bērni ar speciālām vajadzībām, kas nozīmē, ka arī mācību process tam ir pielāgots, kas prasa gan pedagogu, gan telpu resursus. Ja skatāmies uz lielāko bērnudārzu, kurš ir paredzēts aptuveni 270 bērniem, šobrīd tajā ir vairāk par 300 bērniem, kas liek meklēt risinājumus, lai mazinātu bērnu skaitu grupās. Mēs esam uzsākuši procesu, atlasījuši metu konkursā, mūsuprāt, labāko un ekonomiski pamatotāko risinājumu un uzsākuši projektēšanu. Saskaroties ar iedzīvotāju vajadzībām un ierosinājumiem, esam konstatējuši, ka mūsu novadā ir diezgan daudz bērnu, kuri neizmanto pirmsskolas izglītības iestāžu pakalpojumus tikai tādēļ, ka bērnudārzos ir lielas grupas vai izmanto šo pakalpojumu blakus esošo novadu bērnudārzus, kuros bērnu grupas ir mazākas. Mēs gribētu šo bērnudārzu veidot netradicionālu. Lielvārdes pamatskolā ir pirmsskolas pedagogi, kuri ir labi apguvuši alternatīvās pedagoģijas metodes un prot strādāt ar montesori  un daudzām citām metodēm, līdz ar to, vēlamies piešķirt šai iestādei radošāku pieeju. Novadā ir daudz vecāku, kuriem interesē individuālāka pieeja bērnu vajadzībām, līdz ar to, jaunajā bērnudārzā ir plānotas mūsdienīgas un transformējamas telpas. Projekta realizēšana tiek plānota 2020. gada otrajā pusē," stāsta I.Reķe.


Par projekta tehniskajiem risinājumiem informēja arī klātesošie būvnieki un arhitekti, kuri atbildēja uz iedzīvotāju un šajā skolā strādājošo pedagogu jautājumiem.


2019.gada 31. jūlijā tika noslēgts līgums ar SIA "Būvdizains" par būvprojekta izstrādi jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai Meža ielā 18A, Lielvārdē. Saskaņā ar līgumu, projektēšana noslēgsies 2020.gada 31.maijā.


Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē plānotas 8 grupas, dažāda vecuma bērniem, plānojot vietas 160 pirmsskolas bērniem.


Ēkā paredzēta administratīvo telpu grupa, ēdināšanas bloks ar atsevišķu ieeju, kā arī telpu grupa veselības aprūpei – medicīnas personālam, logopēdam, psihologam, kā arī ūdens un smilšu terapijas nodrošināšanai. Paredzēts, ka pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā esošajā bērnu rotaļu laukumā varēs nokļūt no katras grupiņas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/45802

24. janvārī, 13:08, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet