Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada dome lemj par ieceri apvienoties ar Ķeguma novadu

17. februāra Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma veidot vienotu Lielvārdes novadu, apvienojoties Lielvārdes novadam) un Ķeguma novadam un noteikt par jaunizveidojamā Lielvārdes novada administratīvo centru Lielvārdes pilsētu, kā arī rosināt Saeimai izdarīt grozījumus valsts ilgtermiņa politikas plānošanas dokumentā "Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2030.gadam" (Latvija 2030), iekļaujot mērķu teritoriju Lielvārde kā reģionālas nozīmes attīstības centru.

2020.gada 7.februārī, izskatot likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums", Latvijas Republikas Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē komisijas locekļi uzklausīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas Santas Ločmeles viedokli par Lielvārdes novada tālāko attīstību un izskatīja novadam piedāvātos risinājumus administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, kā rezultātā komisijas locekļi rosināja vērtēt iespēju apvienot abus novadus kopīgā novadā.


Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma rosināt Saeimai izdarīt grozījumus valsts ilgtermiņa politikas plānošanas dokumentā "Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2030.gadam" (Latvija 2030), iekļaujot mērķu teritoriju Lielvārde kā reģionālas nozīmes attīstības centru, un veidot vienotu Lielvārdes novadu, apvienojoties Lielvārdes novadam (Lielvārdes pilsēta, Lielvārdes pagasts, Lēdmanes pagasts un Jumpravas pagasts) un Ķeguma novadam (Ķeguma pilsēta, Rembates pagasts, Birzgales pagasts un Tomes pagasts) un noteikt par jaunizveidojamā Lielvārdes novada administratīvo centru Lielvārdes pilsētu.


Lielvārdes un Ķeguma apdzīvoto vietu vēsture liecina, ka Lielvārde ir viena no vissenāk apdzīvotajām vietām Baltijā - Lielvārdes vārds pirmo reizi tiek minēts rakstos (Livonijas Indriķa hronikā) jau 1201. gadā. Vēstures liecības liecina, ka jau ap 1726. gadu Lielvārdes draudzei piederējuši 80 ciemati. Jau 19./20. gadsimta mijā Lielvārdē ietilpa Lielvārdes, Rembates, Lēdmanes, Ķeguma muižas šajā Daugavas krastā un Lindes muiža Daugavas viņā krastā. Visos laikos Lielvārdes draudzes skolā mācījušies bērni arī no Ķeguma un Birzgales. Vēsturiski izveidojusies Lielvārdes un Ķeguma sadarbība izglītības, kultūras, projektu īstenošanas un citās pašvaldības darbības jomās turpinās līdz pat šim brīdim.


Lēmums pieņemts, ņemot vērā Lielvārdes novada un Ķeguma novada pašvaldību pozitīvo sadarbību pašvaldību kompetences jautājumos, projektu īstenošanā un kopīgu problēmu risināšanā dažādās jomās un Lielvārdes un Ķeguma novada iedzīvotāju interešu pārstāvju izteikto vēlmi apvienoties, kā arī lai uzlabotu Lielvārdes un Ķeguma novadu teritoriju tālāko ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju.


Lielvārdes novadā ietilpst Lielvārdes pilsēta, Lielvārdes pagasts, Lēdmanes pagasts un Jumpravas pagasts, savukārt Ķeguma novadā (Ķeguma pilsēta, Rembates pagasts, Birzgales pagasts un Tomes pagasts). Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele ir nosūtījusi vēstuli Ķeguma novada domei, aicinot Ķeguma novada domes deputātus izskatīt priekšlikumu par abu novadu apvienošanos, pieņemot domes lēmumu un izsakot priekšlikumu Saeimai par Lielvārdes un Ķeguma novadu apvienošanos vienā novadā un Lielvārdes kā attīstības centra iekļaušanu attīstības centru sarakstā. Tuvākajā laikā būs zināms Ķeguma novada domes lēmums šajā jautājumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/46088

19. februārī, 09:10, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

ha ha • 19. februārī, 11:33
Nu tad gan sanāks kautiņš. To visu tak Ločmele, par savu krēslu domājot, bīda...
džagulēna draugs • 19. februārī, 11:14
// Nesaprat.. Tad džagulēns būs jaunā novada vadītājs? Braukās uz darbu Lielvārdē? a vecais kleperis dzāga.. tad ko... pakļaus sev vis Lielvārde? Kozlovskis to atļauss? //

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet