Atgriezties pie raksta

Top grāmatas "Lielvārde laiku lokos" turpinājums

Jaunveidojamā grāmata par Lielvārdi aptvers laika posmu no 1990. gada līdz 2020. gadam. Tas ir lielu pārmaiņu laiks. Notikušo taču vajadzētu dokumentēt un atstāt nākamajām paaudzēm!

Protams, grāmatas veidošana ir grūts un sarežģīts process. Šo darbu nevar paveikt viens vai divi cilvēki. Pirmo grāmatu "Lielvārde laiku lokos" palīdzēja radīt aptuveni 100 cilvēku. Arī tagad, stāstot par Lielvārdi gadsimtu mijā, nepieciešama daudzu iedzīvotāju palīdzība.


Sastādītājas un redaktores darbs uzticēts Rūtai Kolužai. Fotomateriālu sarūpēs Anita Saka. Ļoti grūtu pienākumu apņēmusies veikt Maruta Jēkabsone – viņa vāks faktu materiālu, sazināsies ar iestāžu, uzņēmumu, nodibinājumu, kolektīvu vadītājiem un lūgs viņiem rakstiski atspoguļot savu darbību. Cienījamie lielvārdieši, tāpēc neesat izbrīnīti, kad saņemsiet Marutas tālruņa zvanu.


Būtiskākos jautājumus palīdzēs izlemt redkolēģija. Tās sastāvs: Vita Volonte, Aivars Troska, Iveta Bule, Maruta Jēkabsone, Anita Streile, Irēna Arāja, Anita Saka, Rūta Koluža.


Grāmata par Lielvārdi būs lietišķa rakstura, taču neaizmirstiet pastāstīt (uzrakstīt) arī kādu "rozīnīti", lai ieinteresētu lasītāju. Stāstījumā jāmin iestādes dibināšanas gads, darbības profils, veiksmes, arī neveiksmes. Patiesībā – viss būtiskais par iestādes darbību.


Grāmatu paredzēts laist klajā 2021.gadā. Viens gads šāda izdevuma sagatavošanai ir ļoti īss brīdis. Mums taču tik daudz uzņēmumu, iestāžu, nevalstisko organizāciju, pašdarbības kolektīvu! Kādas tradīcijas koptas! Kādi labiekārtojumi un mākslas darbi veikti! Tāpēc nekādi nevarēs iztikt bez Lielvārdes patriotu iesaistīšanās.


Lūdzu, stāstiet par savu darbību, rakstiet! Saglabāsim vēsturei visu svarīgāko, kas šo 30 gadu laikā noticis Lielvārdē.


Tālrunis saziņai Maruta Jēkabsone - 29635148, e-pasts: maruta09@inbox.lv vai Rūta Koluža - 26697651, e-pasts: roru11@inbox.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/46245

4. martā, 11:54, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

1938., tad PSRS laiki, tad šodiena Lielvārdei • 4. martā, 18:45
1920. g. pilsētu tiesības piešķir 5 miestiem: Rūjienai, Smiltenei, Alūksnei, Rīgas Jūrmalai un Krustpilij. Šiem miestiem pilsētu tiesības piešķīra Ministru kabinets. 1922. gadā izdod «Likumu par pašvaldību tiesību piešķiršanu, robežu un nosaukumu noteikšanu un grozīšanu», un līdz ar to nākošās pilsētas savas tiesības iegūst ar likumiem. 1922. gadā pilsētas tiesības iegūst Krāslava, 1924. gadā — Auce, 1926. gadā — Ainaži, Līvāni un Madona, 1927. gadā — Pļaviņas un 1928. gadā pilsētas tiesības iegūst vēl 16 miesti (arī Ogre), 1931. g. — Zilupe, 1933. gadā — Abrene, agrāk Jaunlatgale, un Gostiņi. Pēc šo pilsētu tiesību piešķiršanām pilsētu skaits sasniedza 60. (1938)
letiņš • 4. martā, 16:50
Nezināju, ka Lielvārdei ir tikai 30 gadi. Kas tā par vēstures rakstīšanu? Vai tāpēc, ka jāslēpj komunistu un komjauniešu pastrādātie varoņdarbi?
O! • 4. martā, 12:38
Ogrē neviens nezvanīs, lai ...kā Lielvārdē.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet