Atgriezties pie raksta

Brīdinājums par krāpnieciskiem mēģinājumiem uzdoties par Lielvārdes novada sociālo darbinieku

Laikā, kad liela daļa iedzīvotāju saliedējušies, lai palīdzētu un atbalstītu viens otru, diemžēl ir arī personas, kas, valstī esošo situāciju, izmanto krāpnieciskiem nolūkiem.

Lielvārdes novada sociālais dienests atgādina, ka sociālā dienesta sociālie darbinieki nekad nepiešķir nekādu palīdzību vai pakalpojumus pirms tam nevienojoties ar pašu cilvēku. Piemēram, sociālie darbinieki nevienu nesūta palīdzēt uzkopt māju, atnest pirkumus u.tml., pirms tam nesazinoties ar pašu cilvēku, nevienojoties par nepieciešamās palīdzības veidu, laiku u.tml.


Lūdzam visus iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt, kad mājoklī ielaist svešus cilvēkus:  • Vai Jūs esat vienojušies par to, ka pie Jums nāks kāds speciālists (sociālais darbinieks, santehniķis, u.c.)?

  • Vai cilvēkam, kurš uzdodas par kādas organizācijas vai iestādes pārstāvi, ir forma vai apliecība (piemēram, sociālajiem darbiniekiem ir apliecības ar darbinieka foto, kas apliecina to, ka viņi ir konkrētā dienesta darbinieki)?

  • Ja rodas šaubas, sazinieties ar organizāciju vai iestādi, par kuras pārstāvi uzdodas Jums svešais cilvēks. 

  • Ja Jums rodas aizdomas, ka Jūsu dzīvesvietā vēlas iekļūt krāpnieks (viltus sociālais darbinieks, viltus labdarības organizācijas darbinieks u.tml.), nekavējoties informējiet par to Lielvārdes novada pašvaldības policiju pa tālruni: 26538811 vai Valsts policiju, zvanot pa tālruni 110 vai 112.


Gan šobrīd, gan vasaras brīvlaikā, pieaugušajiem esot darbā, mājās, bērni būs vieni, lūdzam visus vecākus pārrunāt ar bērniem to, ka dzīvesvietā nedrīkst ielaist nevienu viņiem nezināmu personu. Vēlams – redzamā vietā, piemēram, pie ieejas durvīm, novietot sarakstu ar tālruņa numuriem uz kuriem bērnam zvanīt, ja nepieciešama palīdzība.


Evija Rutmane, Lielvārdes novada sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/46896

20. maijā, 16:13, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Jaunākie komentāri

nu • 21. maijā, 11:26
Kaut kāda nekorekta situācijas pasniegšana Būtu vērts iezīmēt kādu piemēru

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet